Hlavní stránka Zprávy 🚑 Novorozenci ve Zlíně mají nový transportní inkubátor

🚑 Novorozenci ve Zlíně mají nový transportní inkubátor

0

Foto: KNTB Zlín

Novorozenecké oddělení Krajské nemocnice T. Bati získalo nový moderní transportní inkubátor za téměř dva a půl milionu korun. Slouží pro okamžitý transport akutně vzniklých patologických stavů novorozenců, které vyžadují specializovanou péči. V průměru je převoz novorozence nutný více než šestkrát za měsíc.

Transportní služba pro novorozence je součástí regionálního systému péče o novorozence. Převozní tým je zcela samostatnou jednotkou. „Tým tvoří lékař neonatolog, neonatologická sestra a záchranář, který je i řidičem sanitního vozu. Služba je dostupná 24 hodin denně,“ uvedl primář Novorozeneckého oddělení Krajské nemocnice T. Bati Jozef Macko.

Transportní inkubátor zajišťuje pro převoz dítěte adekvátní prostředí. Je opatřen vnitřním akumulátorem umožňujícím udržení termoneutrálního prostředí, monitorem vitálních funkcí, přístrojem k zajištění umělé plicní ventilace a podávání kyslíku, elektrickou odsávačkou a infuzními dávkovači. Pro zajištění bezpečnosti jsou k dispozici měkké pásky k fixaci novorozence. „Během transportu se snažíme dítěti zajistit co největší možný komfort, pokračujeme v terapeutických opatřeních a kontinuálním monitorování životních funkcí.  Každým rokem realizujeme až osmdesát transportů novorozenců,“ dodal Macko.


Tento text mohl být publikován díky podpoře našich partnerů, mezi které patří i: 

Chcete nás také podpořit a získat prostor u nás na webu? Napište na: redakce@zlinskynocnik.cz