Hlavní stránka Sport Ocenění fotbalových talentů míří i do Zlínského kraje

Ocenění fotbalových talentů míří i do Zlínského kraje

0

Ilustrační foto, autor: Jan Švec

Bývalý hráč zlínského mládežnického fotbalu Roman Macek se stal třetím nejlepším fotbalistou České republiky mezi staršími dorostenci. Toto ocenění získal při nedělním galavečeru ankety Grassroots na pražském Žofíně. Sedmnáctiletý ofenzivní talent se v létě stal hráčem italského velkoklubu Juventus Turín. Smlouvu si tam vysloužil po ročním hostování.

Mezi mladšími dorostenci dokonce zvítězil další zástupce Zlínského kraje. Nejlepším hráčem mezi ročníky 1998 a 1999 se stal Michal Sadílek z 1. FC Slovácko. V anketě ocěnující nejlepší hráče a trenéry mládežnického, ženského a neprofesionálního fotbalu a futsalu uspěli i další představitelé regionu. Mezi dorostenkami skončila na třetím místě Eliška Janíková z 1. FC Slovácko, trenér ženského týmu stejného klubu Petr Vlachovský se ve své kategorii umístil jako druhý.

Jako Grassroots sociální akce roku 2014 fotbaloví odborníci ocenili Zlínský pohár – 8. ročník Mezinárodního turnaje ve sjednocené kopané. Toho se účastní týmy tvořené sportovci s mentálním postižením, které doplňují fotbalisté bez handicapu. Cílem akce konané pod hlavičkou Českého hnutí speciálních olympiád je přispět k integraci lidí s mentálním postižením do většinové společnosti.