Hlavní stránka Lifestyle Od začátku našeho seriálu zmizela z ulic téměř třetina vraků

Od začátku našeho seriálu zmizela z ulic téměř třetina vraků

0

Jak jste si možná všiml, v březnu se naše redakce začala věnovat problematice vozidel odstavených v ulicích Zlína. Ve městě jsme díky tipům čtenářů našli 44 aut, které dlouhodobě (mnohdy několik let) blokují parkovací místa. Tento stav jsme po pěti měsících od prvního publikované článku opět prověřili a máme radost, že můžeme oznámit, že 13 z těchto vraků již ze svých míst zmizelo, což je bezmála 30 %. 

Nemůžeme samozřejmě s jistotou konstatovat, že tato vozidla opustila svá letitá stanoviště díky naší novinářské práci, ale doufáme, že na tom máme alespoň malý podíl.

Kompletní kartotéku zlínských vraků najdete zde na našem Facebooku.  Auta, která už zmizela jsou označena komentářem. Pokud si všimnete, že ubylo některé další, budeme rádi, když nám dáte vědět.

V prvním publikovaném textu jsme přiblížili problematiku tzv. vraků, zmapovali situaci ve Zlíně a vysvětlili, proč není tak jednoduché se odstaveného vozidla zbavit.

Druhý díl seriálu se věnoval rizikům, které vraky skýtají pro své okolí.

Ve třetí epizodě jsme zjišťovali možné řešení situace ve Zlíně.

Čtvrtý a prozatím poslední díl našeho seriálu je tedy jakýmsi shrnutím našeho bezmála pětiměsíčního úsilí. Jeho cílem bylo upozornit na situaci ohledně dlouhodobě odstavených vozidel nejen instituce a veřejnost, ale také majitele těchto vraků, což se snad v několika případech podařilo.

Dobrovolnická redakce Zlínského nočníku se bude i dál snažit přinášet dobré zprávy a pomáhat tam, kde to bude v našich silách.