Hlavní stránka Kultura Otrokovice a Nadační fond J. A. Bati pořádají výtvarnou soutěž o ceny

Otrokovice a Nadační fond J. A. Bati pořádají výtvarnou soutěž o ceny

0

Jan Antonín Baťa se narodil 11. března 1898. Příští rok uplyne 120 let od jeho narození a k této příležitosti se uskuteční ve Zlíně, Otrokovicích a Uherském Hradišti několikadenní konference pod názvem „Budování baťovských továren a měst v Československu a ve světě“. Součástí pocty tomuto významnému podnikateli je vyhlášení výtvarné soutěže pro žáky základních škol.

„Soutěž je organizována pro žáky 6. až 9. tříd základních škol a žákům primy až kvarty osmiletých gymnázií v České a Slovenské republice. Úkolem v soutěži je ztvárnit, zobrazit představu továren a měst, pokud možno v baťovském stylu, představ o firmě Baťa, šíření baťovských myšlenek, strojů i lidí ze Zlína do světa,“ vysvětlila Barbora Šopíková, vedoucí odboru školství a kultury.

Výtvarná soutěž je dvoukolová. Práce nejprve vyhodnotí učitelé ve škole, následně zašlou na adresu Městského úřadu Otrokovice počet výtvarných prací dle vlastního uvážení.

„Do výtvarné soutěže přijímáme obrázky libovolného rozměru do formátu A3 nebo A4 a v libovolném počtu z každé školy. Práce musí být označeny názvem, jménem autora, věkem, třídou a názvem školy,“ upřesnila Šopíková. Doplnila, že uzávěrka soutěže je 22. prosince 2017. Práce, které přijdou po tomto datu, nebudou již do soutěže zařazeny.

Soutěžní výtvarné práce vyhodnotí odborná porota. “Ocenění soutěžící budou pozváni na slavnostní vyhlášení soutěže spojené s předáním cen, které se bude konat v měsíci březnu na besedě pro žáky středních a základních škol v Otrokovicích,“ uzavřela vedoucí.

Bližší informace získáte na webových stránkách města: http://www.otrokovice.cz/mesto-otrokovice-ve-spolupraci-s-nadacnim-fondem-jana-antonina-bati-porada-vytvarnou-soutez/d-10316


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web