Hlavní stránka Lifestyle Otrokovická Naděje má nové terapeutické dílny

Otrokovická Naděje má nové terapeutické dílny

0

Foto: FB Naděje Otrokovice

Nové prostory sociálně terapeutických dílen a sociální rehabilitace, provozované pobočkou obecně prospěšné společnosti Naděje v Otrokovicích, byly včera slavnostně otevřeny. Nové zázemí zde získali klienti keramického a textilní ateliéru, který v Otrokovicích funguje již od roku 1999.

Nové prostory ateliéru jsou proti těm dosavadním větší a zcela bezbariérové. Ateliér se posouvá více do běžného prostředí a získává charakter místa, kde lidé obvykle pracují. Změna místa vytváří lepší příležitosti naplňovat základní cíl sociální služby, kterým je připravit lidi se zdravotním postižením na vstup na trh práce.

„Přesun sociálně terapeutické dílny do nových prostor je součástí transformace otrokovické pobočky Naděje. Naše služby se vyvíjejí tak, jak se mění potřeby našich klientů a lidí se zdravotním postižením v regionu. Další, neméně významnou změnou je připravované otevření nových prostor chráněného bydlení. Během měsíce února ve vile v centru Otrokovic najde bydlení dalších osm klientů, kteří doposud žili v Domově pro osoby se zdravotním postižením. Všechny tyto kroky mají za cíl pomoci našim klientům žít kvalitnější a samostatnější život podobný životu jejich vrstevníků,“ uvedl Pavel Polák, ředitel oblastní pobočky Naděje.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web