Hlavní stránka Lifestyle ⚽ Otrokovická radnice přispěje letos na sport téměř 9,5 milionů

⚽ Otrokovická radnice přispěje letos na sport téměř 9,5 milionů

O jeden milion korun letos navýšila otrokovická radnice prostředky na činnost otrokovických sportovních spolků. Vedoucí odboru školství a kultury Barbora Šopíková vyzvala sportovce na veřejném setkání, aby společně participovali na dlouhodobém plánu rozvoje sportu v Otrokovicích. 

„Jedná se o koncepční strategický dokument, který zkompletuje nejen všechna sportoviště na území města, ale také jejich nákladovost. Dále náklady na opravy a údržbu sportovišť ve vlastnictví organizací, případně podfinancování jejich oprav. Také náklady na opravy a údržbu sportovišť ve vlastnictví města,“ vysvětlila vedoucí. Součástí mapování bude distribuce dotazníků občanům města, spolkům, klubům a organizacím. „Abychom zjistili potřeby žáků a studentů ve sportovní oblasti, budeme je oslovovat prostřednictvím škol,“ doplnila Šopíková.

Zastupitelstvo města také schválilo Program pro poskytování dotací z rozpočtu města v oblasti sportu. Na tento program vyčlenilo 7 350 000 korun, které budou v letošním roce přerozděleny dle transparentních kritérií na činnost sportovním organizacím. Podařilo se také navýšit finanční prostředky do sportu, a to o 1 milion korun na program určený pro výkonnostní sportovce ve věku 6-18 let. „Výkonnostním sportovcem je osoba, která vykonává výkonnostní sport v organizovaných sportovních soutěžích, nebo se na ně připravuje a zároveň je registrována v organizaci, která zajišťuje přípravu výkonnostních sportovců, případně organizuje sportovní soutěže,“ objasnila Šopíková.

Rada města schválila Program pro poskytování dotací z rozpočtu města Otrokovice v oblasti sportu na akce mimořádného významu s mezinárodní účastí pořádané v Otrokovicích. Na tento program jsou alokovány finanční prostředky ve výši 300 000 korun. Další vyčleněné finance budou využity například na organizaci mezinárodní cyklojízdy Dubnica nad Váhom – Otrokovice, granty pro talentovanou mládež nebo pořádání slavnostního večera, kde jsou oceňováni nejlepší sportovci za uplynulý rok.