Hlavní stránka Zprávy Pavel Liška bude licitovat pro vsetínskou Diakonii

Pavel Liška bude licitovat pro vsetínskou Diakonii

0

Výjimečnou příležitost, kdy nakoupit originální vánoční dárky a zároveň pomoci dobré věci, nabízí 5. Dobročinná aukce Domov, kterou připravila vsetínská Diakonie. Koná se v sobotu 23. listopadu do pěti hodin odpoledne v Mramorovém sále vsetínského zámku. Dražit se bude šest desítek uměleckých děl od regionálních tvůrců i výrobky, které vyrobili sami uživatelé Diakonie. „I letos jsme do aukce zařadili obrazy například Františka Segrada či Miroslava Adámka. Vsetínský rodák a fotograf Jindřich Štreit nám daroval svou knihu fotografií s osobním věnováním dražiteli,“ řekla Jana Najtová z Diakonie. Polovinu dražených věcí však tvoří užité umění. Například keramická Přátelská sada, pískované a ryté sklo, Říční cínovaný šperk, svícen či zvon z kovu. „Aukci obohatí také ručně šité hračky, háčkované ozdoby na vánoční stromek nebo Hedvábná šála z obláčků,“ dodala Najtová.

Herec Pavel Liška se při dražbě postará o zábavu i napětí. „Vsetín jsem navštívil už několikrát s divadelním představením. Licitovat zde budu ale poprvé“, sdělil herec.

Diakonie za peníze z dražby koupí nový automobil pro seniory z denního stacionáře Zahrada. „Auto, které používáme, je 18 let staré a poruchové. Přitom každý den, ať je vedro nebo mráz, vozíme seniory do stacionáře a zpět domů, případně také na výlety. Zvláště pro zaměstnané rodinné příslušníky našich uživatelů je to velká pomoc,“ vysvětlil ředitel Diakonie Dan Žárský.

Pro všechny příchozí je připraven i hudební recitál v podání Kapely NOcA a raut.

Letošní pátá Dobročinná aukce navazuje na čtyři předchozí ročníky. Umělci, kteří darovali do aukcí svá díla, i lidé, kteří v minulých ročnících dražili, tak pomohli svými finančními prostředky k dokončení úprav Domova Jabloňová a k celkové rekonstrukci přilehlé zahrady.