Hlavní stránka Zprávy Podpořit zlínskou porodnici můžete ještě týden

Podpořit zlínskou porodnici můžete ještě týden

0

zdroj: www.czechrally.com

Ještě sedm dní mohou lidé v internetové aukci podpořit porodnici Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Dražba iniciovaná lidmi z projektu RallySafety+, kterou naleznete na této stránce, trvá do 24. srpna. Benefice se koná při příležitosti blížícího se závodního podniku Barum Czech Rally Zlín, který se v krajském městě a okolí uskuteční o příštím víkendu. Dražené věci jsou proto spojeny právě se závody rally. Kromě kalendářů, týmových triček nebo podepsaných kusů výbavy některých jezdců mezi nimi najdete třeba i nárazník ze závodního speciálu, možnost zajet jako spolujezdec Shakedown před barumrally a další zážitkové jízdy nebo večeři se spolujezdkyní Veronikou Římalovou.

Výtěžek aukce podpoří projekt Malé Mimi, který se zaměřuje na péči o předčasně narozená miminka. „Další možností, jak přispět, je poslat libovolnou částku na náš transparentní účet s číslem 115-2936590297/0100. Podpořit nás můžete také zakoupením náramku RallySafety+ za 70 korun od našich hostesek při Barum Czech Rally Zlín 2016″ dodala za organizátory Veronika Plšková.

RallySafety+ se prezentuje jako tým mladých lidí, kterým není lhostejný osud motorsportu v České republice. Od roku 2015 se snaží především o zlepšení bezpečnosti na závodních tratích a vytvářejí další dobročinné projekty. Zároveň se ohrazují proti kritice rallysportu a upozorňují, že česká rally patří k jedné z nejbezpečnějších ve světě. „Bohužel i přesto se u nás stávají tragické nehody, při kterých umírají diváci. Když si to shrneme do čísel, za dvacet tři let zemřelo při rally jedenáct diváků. Na silnicích letos od ledna do května zemřelo sto devadesát dva osob. I pokud naše práce přinese jen malé zlepšení v pohledu veřejnosti na rally, bude to pro nás úspěch!“ prohlásila Plšková.