Hlavní stránka Lifestyle Polopodprsenky dnes ve Zlíně upozorňují na rakovinu prsu

Polopodprsenky dnes ve Zlíně upozorňují na rakovinu prsu

0

Foto: I. Dostál

Zákaznice obchodů se spodním prádlem v centru Zlína budou moci dnes narazit na nevšední podprsenky pouze s jedním košíčkem. Dnešní datum patří Českému dni boje proti rakovině a při této příležitosti uspořádala naše redakce kampaň s názvem Zlínská košíčková, která má za cíl upozornit na problematiku rakoviny prsu a poskytnout ženám informace o možnostech prevence. Akce informuje o zlínském centru Mamma Help, které ženám s rakovinou prsu a jejich rodinám pomáhá.

Informační kampaň se koná právě dnes ve většině specializovaných obchodů se spodním prádlem v centru Zlína. Zákaznice, které na stojanech narazí na tyto polopodprsenky na nich také najdou štítek s informacemi o organizaci Mamma Help a u pokladen obchodů si mohou vzít leták s návodem k samovyšetření prsu.

„Naším obchodem každý den projde množství žen a jsou mezi nimi i ženy po rakovině prsu. Někdy je to proto při nákupu prádla poměrně intimní situace a občas si i povídáme, proto si myslím, že právě tady je dobrá možnost informovat ženy o možnostech prevence i léčby,“ popsala vedoucí prodejny Adam a Eva, Simona Marušáková důvody, které ji vedly k tomu, aby se do kampaně zapojila.

Foto: I. Dostál

„Je to určitě dobrý nápad. Rakoviny je čím dál víc, a proto je potřeba ženy informovat o možnostech a nutnosti prevence,“ chválí akci Romana Hrušková, která sama před sedmi lety prodělala operaci karcinomu prsu a nyní se kativně zapojuje do činnosti zlínského centra Mamma Help.

Smyslem a cílem Mamma Help center je pomoci každému, kdo o pomoc v souvislosti s nádorovým onemocněním prsu požádá, bez ohledu na to, zda se v budoucnu ke sdružení aktivně připojí či nikoli.

„Ročně máme jen ve Zlíně přes tři stovky nových pacientek a po celé České republice je to každý rok přes 6000 nově diagnostikovaných žen s rakovinou prsu, také proto je potřeba hlavně mladé ženy vést k tomu, aby pravidelně prováděly samovyšetření, protože tento typ rakoviny je možné dobře léčit, pokud se zachytí včas,“ uvedla Kateřina Vondráčková, koordinátorka centra Mamma Help ve Zlíně.

Růžové polo-podprsenky budou v obchodech k vidění po celý den.

Foto: I. Dostál

Tento text byl publikován díky laskavé podpoře našeho partnera:

Czech Good News

Pokud se chcete stát partnerem některého příspěvku nebo rubriky, napište nám na email: redakce@zlinskynocnik.cz/web

Chcete dostávat dobré zprávy přímo do e-mailu? Zadejte svou e-mailovou adresu a nic vám neunikne: