Hlavní stránka Sport Pošleme vám pohled z Evropy! Ševci mají blízko k Evropské lize

Pošleme vám pohled z Evropy! Ševci mají blízko k Evropské lize

0

Druhé jaro po sobě se zlínským fotbalovým Ševcům v první lize nedaří, přesto slaví úspěch, který tu nebyl od roku 1970. Ve středu v podvečer porazili na Andrově stadionu v Olomouci druholigovou Opavu 1:0 a získali trofej pro vítěze poháru Mol Cup. To zlínskému klubu zajišťuje start minimálně v posledním, tedy čtvrtém předkole příštího ročníku Evropské ligy, druhé nejprestižnější klubové soutěže v Evropě. K tomu se mohou těšit na několikamilionový bonus do pokladny.

Stále však mají naději dokonce na přímý postup do základní skupiny kontinentální soutěže, mnohonásobně vyšší finanční odměnu od evropské fotbalové asociace UEFA a především prestižní souboje se zahraničními celky. Všichni hráči i fanoušci tak budou nejspíš příští středu napjatě sledovat zápas finále aktuálního ročníku Evropské ligy mezi Manchesterem United a Ajaxem Amsterdam. Vítězství prvního z jmenovaných velkoklubů by totiž Zlíňáky poslalo rovnou mezi vybranou společnost.

Drobnou vadou na kráse účasti v Evropské lize je pro Ševce to, že domácí stadion neodpovídá nárokům na pořádání zápasů této soutěže, a tak by fanoušci museli jezdit podporovat své hráče na cizí stadion. V této souvislosti se mluví o fotbalovém stánku v Uherském Hradišti, baště největšího rivala Zlíňanů 1. FC Slovácka i o dějišti středečního finále v Olomouci.

Fanoušci Zlína odění v modré barvě včera po vítězství gólem Roberta Bartolomea z 20. minuty skandovali „Pošleme vám pohled z Evropy!“. Z pohledu příznivce Ševců to zní krásně, i když ještě není nic jisté. V případě účasti v závěrečném předkole by FC Fastav jistě narazil na silného soupeře, který by sen o cestách po Evropě mohl zhatit. Teď je proto na místě jiný pokřik: „Do toho, United!“.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web