Hlavní stránka Zprávy Potraviny pomáhají i ve Zlíně právě dnes

Potraviny pomáhají i ve Zlíně právě dnes

0

Díky potravinové sbírce, která se dnes koná po celé republice, mají lidé možnost pomoct druhým lidem ve svém blízkém okolí, na které se štěstí v životě příliš neusmívá.

Tento projekt spočívá v tom, že každý návštěvník vybraného supermarketu má možnost nakoupit trvanlivé potraviny a věnovat je vybraným organizacím, díky kterým se dostanou k lidem v nouzi. Jde tedy o pomoc samotným matkám či otcům s dětmi v azylových domech, rodinám v sociální tísni, dětským domovům, zařízením pro lidi se zdravotním či mentálním postižením, lidem bez domova a seniorským zařízením.

Ve Zlíně se akce uskuteční v Makru, kde se budou vybírat potraviny pro zlínskou Naději, a v malenovickém Tesku, z něhož poputují získané potraviny na podporu služeb otrokovické Charity. Lidé dostanou letáček se seznamem trvanlivých potravin a zakoupené potraviny pak můžou předat přímo v obchodech dobrovolníkům ve speciálních modrých zástěrách s logem „Potraviny pomáhají“.

 „V západní Evropě jsou podobné sbírky běžné, snad se i u nás budou chtít lidé zapojit a sbírka potravin pro potřebné se stane hezkou předvánoční tradicí.“ Dodal Tomáš Bernatík, koordinátor sbírky a vedoucí Samaritánu, služeb pro lidi bez domova.