Hlavní stránka Lifestyle Projekt Malé mimi pomůže ve Zlíně předčasně narozeným

Projekt Malé mimi pomůže ve Zlíně předčasně narozeným

0
Foto: malemimi.cz

Foto: malemimi.cz

Nový zlínský projekt s názvem Malé mimi, jenž vznikl na začátku října minulého roku, má za cíl zlepšení péče o předčasně narozené děti ve zlínské porodnici. V této medicínské oblasti se celosvětově klade stále větší důraz na takzvanou individualizovanou péči. Cílem inicitativy Malé mimi je získat 2 500 000 korun na vybudování pokoje pro čtyři maminky předčasně narozených dětí, které by jinak k dětem musely dojíždět z větší dálky, a dalších tří pokojů pro společný pobyt rodičů a dětí, které jsou ještě v inkubátoru. 

Čtvrtinu z požadované částky se už podařilo získat díky pomoci 79 dosavadních dárců. Přispět může každý, a to do 31. ledna. Pokud dárce souhlasí, je na webu projektu uveřejněno jeho jméno a informace o příspění se objeví i na jeho Facebookovém profilu.

Hlavními iniciátory a propagátory projektu jsou Martin Gazda, který má osobní zkušenost s předčasně narozeným dítětem, a také primář novorezenckého oddělení Krajské nemocnice Jozef Macko.

Součástí projektu je webová stránka malemimi.cz, která má sloužit jako komunitní fórum pro rodiny předčasně narozených dětí. Mohou zde sdílet své zkušenosti a předávat si rady nebo se ptát lékařů a odborníků na důležité informace v internetové poradně. Na webu je možné se dočíst vše o projektu, o tom jak se stát dárcem a také vidět skutečné příběhy dětí a jejich rodin pro pochopení významu této pomoci.

Nepřispívají pouze jednotlivci, od prosince se ve Zlínském kraji koná řada benefičních koncerů Základních uměleckých škol, z nichž veškerý výtěžek poputuje na transparentní účet zlínské neonatologie. Jen při prvním z nich se vybralo dvacet osm tisíc korun.

Dvojkoncert v Otrokovicích