Hlavní stránka Kultura Průvod ve Štípě láká na hudbu, mažoretky i zmrzlinu

Průvod ve Štípě láká na hudbu, mažoretky i zmrzlinu

0

autor: Jan Švec

Čtvrtý ročník Hlavní štípské pouti se uskuteční v neděli 6. září. Jako obvykle bude trvat od rána do pozdního odpoledne a účastníci průvodu obejdou téměř celou zlínskou část Štípa. Špalír poutníků povedou Fryštácké mažoretky, kterým budou do rytmu hrát hudebníci z dechové hudby Miklovci. Nejen kvůli dětem projede s průvodem celou trasu i pojízdný stánek se zmrzlinou.

Sraz všech účastníků je o půl deváté ráno u restaurace U Komendů, odkud průvod zamíří na Lešnou. „Po krátkém vystoupení mažoretek se vydáme ulicí Zámeckou před samoobsluhu, kde bude následovat další představení,“ popsal hlavní pořadatel průvodu Miloš Gajdošík. Třetí zastavení se uskuteční před hostincem U Býka a následně se dění přemístí na poledne ke Štípskému šenku a na Mariánské náměstí. Tam diváci uvidí hlavní vystoupení mažoretek a kapela bude pak hrát až do odpoledne. Konec akce je předběžně stanovený na 17 hodin.

Při prvním konání průvodu před třemi lety ještě jeho účastníci udusávali hlínu na rozkopaném Mariánském náměstí. To už napodruhé neplatilo, protože se prostranství skvělo novým dlážděním. „Letos se tam můžeme vrátit a společně se na pouti bavit i díky podpoře hejtmana Stanislava Mišáka,“ chtěl poděkovat Gajdošík.

Hlavní pouť se bude konat po celý víkend. V sobotu členové štípské farnosti lákají na soutěže pro děti a mládež, kvízy a hry o sv. Cyrilu a Metoději nebo divadelní představení o věrozvěstech. Večer se v kostele uskuteční koncert duchovní hudby s varhany. V neděli dopoledne mohou lidé navštívit čtyři mše svaté, v 15:00 novokněz Josef Slezák provede svátostné požehnání. Až do 18 hodin mohou návštěvníci využít průvodce při prohlídce kostela.

Zlinskey klub