Hlavní stránka Lifestyle Děti z celého kraje se ve Zlíně učily první pomoc

Děti z celého kraje se ve Zlíně učily první pomoc

0

Foto: L. Podsedníková

Kdo se dnes v dopoledních hodinách prošel přes náměstí Míru směrem k Zlínskému zámku, měl možnost narazit na skupinky žáků základních škol, kteří se pokoušeli zachránit domněle  zraněného člověka. Konal se totiž další ročník akce s názvem Hlídka mladých zdravotníků, kterou ve Zlíně každoročně pořádá Oblastní spolek Českého červeného kříže.

„Soutěž se koná po celé republice a děti se při ní snaží splnit na jednotlivých stanovištích úkoly, které se týkají například resuscitace dospělého, ale i kojence, dále ošetřují fraktury a zlomeniny, zkoušejí si různé obvazové techniky a transport pacienta,“ sdělila organizátorka akce Michaela Stýblová.

Do Zlína za touto událostí přijíždějí školy z celého okolí. Za krajskou metropoli se letos zúčastnila pouze ZŠ Štefánikova, ale absenci zlínských škol hrdě doplnily základní školy z Brumova-Bylnice, Kašavy, Lukova, Trnavy, Nedašova, Valašských Klobouk, Fryštáku, Štítné nad Vláří, Napajedel a Želechovic nad Dřevnicí.

„Jsem tu se dvěma skupinami, protože soutěž je realizovaná ve dvou věkových skupinách. Já osobně jsem se skupinkou žáků z druhého stupně. Sleduji, že děti jsou zvyklé určité situace řešit izolovaně, ale jakmile je to komplikovaná situace, kde je více problémů najednou, tak už jim dělá trochu problém to sladit. A to je i důvod, proč tu jsme. Aby byly děti v reálných situacích schopny automaticky a přirozeně zareagovat,“ popsal Michal Marek, učitel z 2. ZŠ z Napajedel.

Cílem akce je, aby se děti naučily první pomoc a vyzkoušely si ji i v praxi. „Soutěž běží už několik desítek let vždy v květnu a výherci z oblastních kol postupují do krajského kola. Děti vyhrávají upomínkové předměty a dárky od sponzorů, ale největší odměnou jsou dovednosti, které tady mohou získat,“ dodala Stýblová.

Tento text byl publikován díky laskavé podpoře našeho partnera:

Czech Good News

Pokud se chcete stát partnerem některého příspěvku nebo rubriky, napište nám na email: redakce@zlinskynocnik.cz/web

Chcete dostávat dobré zprávy přímo do e-mailu? Zadejte svou e-mailovou adresu a nic vám neunikne: