Hlavní stránka Kultura Holešovská regata přilákala na 20 000 lidí

Holešovská regata přilákala na 20 000 lidí

regata

Kryštof, No Name, Michal Hrůza nebo Aneta Langerová, to byly hlavní hvězdy letošního ročníku festivalu Holešovská regata, který má vzrůstající oblibu napříč generacemi ve Zlínském kraji. Jako vždy se konal v předprázdninovém období, konkrétně v pátek 17. a v sobotu 18. června v zámeckých zahradách v Holešově, a to už pošesté. Letos akci navštívilo asi 20 000 lidí.

V pátek po třech předkapelách zahrála skupina Nebe, po níž následoval dlouho očekávaný koncert známé skupiny Kryštof. Frontman Richard Krajčo se zde se svou kapelou vrátil po velkém úspěchu před dvěma lety. Letos zazněly mimo jiné i písně z nového alba Srdcebeat. Na hlavním pódiu se představil i zlínský kytarista Filip Vítů se zpěvačkou Markétou Vodičkovou.

Hlavní program festivalu začal v sobotu, kdy Regatu odstartovali dětští muzikanti, letošní finalisté talentové soutěže Moravia Talent. Po nich následovala folk-rocková skupina Jelen, která přivezla i překvapení v podobě zpěvačky Kateřiny Marie Tiché, s níž roztančili publikum.

„Z návštěvnosti i celé atmosféry festivalu mám za organizační tým velmi dobrý pocit. Nikomu se nic závažného nestalo a podle dosavadních reakcí diváků si i oni náš festival příjemně užili“, řekl ředitel festivalu Michal Žáček.

Ve 14:00 odehrál svůj koncert Michal Hrůza, od nějž zazněly hity jako Zakázané uvolnění nebo Světozor, ale také písně z doby jeho působení v Ready Kirken. Poté přišla na řadu událost, jež dala celému festivalu jméno. I letos se totiž konala soutěž netradičních plavidel a samozřejmě nechyběly ani přejezdy vodní lávky na kole.

Následovaly koncerty Anety Langerové nebo alternativních Tata Bojs, kteří zvedli na nohy nejen publikum, ale i sami sebe.

vítěz loď SMS 2016

Do Soutěže netradičních plavidel se letos přihlásilo celkem 21 posádek. V SMS hlasování diváků se na prvním místě umístila posádka s číslem 9 – Nekonečné Tymy ze sdružení TYMY Holešov a získala tak hlavní výhru 10 tisíc Kč.

Podle odborné poroty jako první skončila Duhová Sousedíkova perla ze SOŠ Josefa Sousedíka ze Vsetína, na druhém místě se umístil Cirkus  Krk – zvířátka na kolotoči a třetí byla Plovárna rozmarné léto ze ZŠ Valašské Klobouky.

vítěz lávky 16

Vítězem Mistrovství Holešova (a světa) v přejezdu vodní lávky se letos stal Pavel Polách ze Zlína, který 22 metrů dlouhou a 27 cm širokou lávku přejel v nejpomalejším čase 9,5 sekundy a získal tak 1500 Kč a pohár. Do této populární soutěže se přihlásilo pětadvacet odvážlivců.

Hlavní hřeb večera byl ale koncert slovenské kapely No Name, která na festivalu oslavila dvacáté výročí vzniku. Organizátoři závěrečný ohňostroj věnovali právě jim a navrch si ještě připravili další překvapení. Po zpěvákovi skupiny byl pojmenován tygr ve zlínské ZOO, tedy „Timko“.

knihotrh 3FB event banner