Hlavní stránka Zprávy Skuteční hrdinové získají ocenění a uznání

Skuteční hrdinové získají ocenění a uznání

0

zdroj: archiv Ceny Salvator

Pojedenácté vzejdou ve středu 19. března z ankety Cena Salvator 2013 největší hrdinové uplynulého roku. Projekt studentů Univerzity Tomáše Bati oceňuje lidi, kteří neváhali při pomoci s ochranou života či majetku někoho jiného nasadit vlastní život. „Superhrdiny bez pláště“ vyhlásí v sedmi kategoriích. První tři vyzdvihují činy hasičů, zdravotníků a policistů, čtvrtá zásluhy ostatních příslušníků Integrovaného záchranného systému. Kategorie Občan oceňuje dospělé zachránce, Dětskou cenu může získat dítě nebo mladistvý do osmnácti let a poslední ocenění dostane člověk, nebo společnost za dlouhodobý přínos v oblasti prevence či pomoci v průběhu mimořádných událostí nebo krizových situacích.

Nominovat kandidáty na oceněné mohla veřejnost v lednu, od 8. do 20. února pak mohli hlasovat za laureáta ceny Občan. O vítězi Dětské ceny hlasuje Krajský parlament dětí a mládeže Zlínského kraje, v ostatních kategori­ích vybere oceněné nestranná komise. Ocenění lidé převezmou ceny v podobě skleněných sošek, které vytvořili studenti Fakulty multimediálních komunikací UTB.

S každoroční událostí je spojený i program Den Salvatora, při kterém se dětem ze základních škol představují jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému. Letos se Den Salvatora uskuteční 25. dubna.

Středeční galavečer započne ve 20 hodin jazzclubu Šachmat v budově Baťova Institutu. Přímý přenos z události bude možné sledovat přes livestream na youtube, jehož odkaz mají čtenáři k dispozici níže.

[youtube]2fWBtG1O0mE[/youtube]