Hlavní stránka Zprávy Sledgehokejisté Zlína vstupují do boje o zlatý hattrick

Sledgehokejisté Zlína vstupují do boje o zlatý hattrick

0

Boj o zlatý hattrick pro hráče SHK Lapp Zlín míří do finiše. Zlínští sledge hokejisté odstartují finálovou sérii hranou na dvě vítězná utkání v Pardubicích. V tamní Tipsport aréně zazní úvodní hvizd v sobotu v 15 hodin. Odvety jsou pak na programu v pátek 17. března od 18:30 ve zlínské PSG aréně, případný třetí zápas odehrají obě mužstva ve stejný čas o den později.

Zlín postoupil do finále po vyřazení Sparty Praha 2:0 na zápasy. To Mustangové z Pardubic museli zkousnout tvrdší oříšek. Karlovy Vary předčili až ve třetím rozhodujícím duelu. „Každopádně Pardubice ke konci základní části nabraly neskutečnou formu a to potvrdily vyřazením Varů. Je těžké předvídat, kdo má navrch. Šance jsou padesát na padesát, uvidí se až na ledě,“ pověděl trenér Zlína Tomáš Sedláček.

Vzestupnou formu Východočechů potvrzují i vzájemné duely obou finalistů ze základní části. Zatímco v prvním měření sil vyhrál Zlín doma 9:2, v Pardubicích zápas došel až do nájezdů, po nichž taktéž zvítězil Sedláčkův výběr 4:3.

Zlínští si budou muset dát pozor i na hvězdu Pardubic a německé reprezentace Bernarda Herinka. „Eliminovat jeho sílu se určitě nějak dá, není to ale o jednom hráči. Musíme hrát celoplošný hokej,“ uvědomuje si pětačtyřicetiletý stratég Sedláček. Síla Mustangů může být i v početném kádru. „Ale nebudou z něj určitě hrát všichni. Tohoto se moc nebojím, i naši hráči jsou na tom dobře fyzicky. Navíc je konec sezóny, není se na co šetřit,“ burcuje kouč.

Menší vrásky na čele mu dělá účast zlínských hráčů Ligdy a Joppy na reprezentační akci Slovenska v Itálii mezi prvním a druhým finálovým duelem. „Co už naděláme, v reprezentačních povinnostech jim samozřejmě bránit nebudeme. Dostanou ale kázání, aby se nezranili,“ dodal s úsměvem kouč trojnásobného českého šampióna.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web