Hlavní stránka Zprávy Sobota je Dnem pro dětskou knihu, připojí se i Nočník

Sobota je Dnem pro dětskou knihu, připojí se i Nočník

0
Foto: M. Plšková

Foto: M. Plšková

Den dětské knihy letos připadá na 28. listopadu. Do akce se každoročně zapojují desítky knihoven v republice, které pořádají nejrůznější akce. Ve Zlínském kraji to bude například Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, Městská knihovna Luhačovice, Knihovna Kroměřížska i další. 

„Jelikož redakce Zlínského nočníku provozuje již od jara dobročinnou knihovnu Book2Go, rozhodli jsme se připojit i k této akci a po celý rok jsme z darovaných knih i vlastních knihoven odkládali knížky, které jsou vhodné pro děti a mládež. Povedlo se nám nastřádat několik beden knih, které v pátek zavezeme do Dětského centra Burešov a Dětského domova Lazy,“ uvedl zástupce šéfredaktora, Jan Švec.

Letos jde již o devátý ročník akce, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků. Celkem se letos ke Dni pro dětskou knihu připojí 113 knihoven z celé republiky.

„Nočník se dlouhodobě snaží podporovat zájem o četbu u svých mladých čtenářů. Pořádáme často soutěže o knihy a kromě Dne dětské knihy se každý rok stejným způsobem zapojujeme i do Mezinárodního dne darované knihy, který připadá na 14. února,“ dodal Švec. Pokud vám doma přebývají nějaké knihy pro děti či mládež, můžete kontaktovat redakci na e-mail: redakce@zlinskynocnik.cz/web, už teď pomalu začínáme střádat knihy na únor 2016.

Snow Film Fest Zlín