Hlavní stránka Sport Součástí Barum Czech Rally Zlín bude nový zážitkový program

Součástí Barum Czech Rally Zlín bude nový zážitkový program

0

zdroj: www.czechrally.com

Zajímavé zatraktivnění letošního ročníku si budou moci diváci užít při letošním ročníku Barum Czech Rally Zlín. Organizátoři pro ně totiž jako doprovodný program připravili například vyhlídkové lety helikoptérou nebo jízdy v závodních vozech.

Studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Iveta Kaslová zpracovala diplomovou práci na téma zvýšení atraktivnosti zlínské automobilové soutěže formou zážitkových programů. Z jeho výzkumu vyplynulo, že diváci často touží vyzkoušet si, jaké to je sedět v závodním voze, prahnou po adrenalinu. „Naprostá většina diváků jen pasivně sleduje výkony jezdců, kteří při sportovní akci předvádějí svůj aktivní výkon. My tuto hranici chceme posunout tak, aby i fanoušci mohli okusit něco z toho, co při rally prožívají závodní posádky,“ řekl zástupce ředitele zlínské rally Jan Regner. Vznikla tak myšlenka zorganizovat vedle závodů aktivity, které zájemcům umožní prožít rally tak, jak to doposud nebylo možné.

Jednou z těchto aktivit je například příležitost svézt se se zkušeným jezdcem na uzavřené trati v soutěžním voze a na vlastní kůži tak zažít stejné pocity jako pravý navigátor při rally. Zájemcům bude k dispozici také nový úhel pohledu sledování rally. Uvidí ho z ptačí perspektivy díky letu vrtulníkem nad rychlostními zkouškami. A stejně jako jsou motorový nadšenci zvyklí z minulých ročníků, nabízí se jim návštěva vybraného závodního týmu v servisní zóně v Otrokovicích, kde si účastníci programu budou moci osobně pohovořit se závodníky a nahlédnout pod kapotu závodních vozů z bezprostřední blízkosti. Všechny zážitky lze zajistit v rámci jednoho souhrnného balíčku, anebo si je zájemci mohou vybírat a absolvovat jednotlivě. Součástí programu je také nezbytný doprovodný servis, do kterého patří mimo jiné i zajištěné ubytování a stravování.

„Cílem bylo nastavit program tak, aby byl lákavý, dostatečně kvalitní a přitom finančně dostupný širší skupině fanoušků. Takovéto požadavky většinou bývají trochu v rozporu, nicméně se nám podařilo najít velkého a silného partnera, díky kterému bylo možné zážitkový projekt uskutečnit,“ uvedl Regner.

Detailní informace zájemci najdou na internetové adrese programu. Podrobné informace o dalším programu čtyřiačtyřicáté barumky pak mají návštěvníci k dispozici na webové stránce rally.

http://www.czechrally.com/