Hlavní stránka Lifestyle Studenti chytali na náměstí úsměvy

Studenti chytali na náměstí úsměvy

0

Foto: archiv pořadatelů akce

S originálním nápadem přišli studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, konkrétně Fakulty managementu a ekonomiky. Jednalo se o projekt  s názvem Chytíme i tvůj úsměv v rámci vyučovaného předmětu Základy projektového řízení. Hlavním cílem bylo rozdávat a dostávat úsměvy, pozastavit lidi v této hektické a stresující době. Hlavními organizátory byli Kristýna Helešicová, Lucie Ševčíková, Gabriel Robek, Barbora Kostrabová a Kamila Brzobohatá. Vše se odehrávalo 23. dubna na nejfrekventovanějším místě Zlína, na náměstí Míru.

Studenti vlastnoručně vytvořili sladkost se smajlíkem, roličky s motty a slogany o úsměvu, také kulisy pro focení a různé kartony pro přilákání pozornosti. Děti si mohly vybrat obrázek vytvořený foukacími fixy. Pro tuto akci si organizátoři vymysleli i vlastní triko v růžovo-bílé barevné kombinaci projektu. Vše zmíněné studenti poskytovali pouze za úsměv.

I přes prvotní strach některých z lidí se z malého projektu stal velký. Zapojili se i dobrovolníci ze studentské neziskové organizace Buddy System Zlín a také zahraniční studenti. Nešlo o peníze ani dary, ale pouze o předání příjemné nálady, optimismu a úsměvu.

Tento text byl publikován díky laskavé podpoře našeho partnera:

ajPed.cz

Pokud se chcete stát partnerem některého příspěvku nebo rubriky, napište nám na email: redakce@zlinskynocnik.cz/web

Chcete dostávat dobré zprávy přímo do e-mailu? Zadejte svou e-mailovou adresu a nic vám neunikne: