Hlavní stránka Zábava Studenti se utkají v jízdě zručnosti traktorem

Studenti se utkají v jízdě zručnosti traktorem

0

Soutěž pro studenty v jízdě zručnosti traktorem a vlekem obnovil letos Zemědělský svaz České republiky. Studenti zemědělských oborů z celé jižní Moravy a Zlínského kraje změří svou zručnost v regionálním kole ve středu 10. května na  SOŠ a Gymnázium Staré Město. Po celé republice se v dubnu a květnu konají oblastní soutěžní kola a ti nejlepší jezdci se utkají v celostátním kole 22. června v Sušici.

Na soutěžící čeká trať s různými úkoly – slalom, osmičky, couvání do garáže či zastavení na přesnost – a vítězem bude nejrychlejší a nejpřesnější mladý traktorista. Do celostátního klání postupují ti nejlepší z regionálního kola.

V České republice funguje přes devadesát středních škol a učilišť se zemědělskými obory. „Celou republiku jsme rozdělili do osmi oblastí a v každé oblasti se uskuteční regionální kola. V minulosti si značnou oblibu mezi studenty i učiteli získalo poměření zručnosti formou jízd zručnosti. V mnohých regionech se podařilo udržet tyto soutěže. Záměrem je vrátit jízdy zručnosti na výsluní a organizovat soutěž, kde by se setkali nejlepší studenti z celé republiky,“ přiblížil Vladimír Pícha ze Zemědělského svazu ČR.

V dalších ročnících se počítá s tím, že finále celé soutěže bude putovní. Příští rok se tak bude konat ve spolupráci s jinou střední školou a vybraným zemědělským podnikem v jiném regionu.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Všechno pro kapely

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web