Hlavní stránka Kultura Tahákem letošního majálesu je Vypsaná fixa

Tahákem letošního majálesu je Vypsaná fixa

0

Zlínský Majáles se uskuteční v úterý 2. května v parku před Baťovou vilou. Kromě pestrého hudebního programu letos nabídne také bohatý doprovodný program, zahrnující volbu krále či královny nebo sportovní aktivity. Organizátorem je Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci se Studentskou unií UTB.

Program započne majálesový průvod, který vyrazí ve 14:00 z náměstí Míru městem do areálu. Hudební program zahájí děti z oblíbené univerzitní školky Quočna a také univerzitní sbor. O hudební zážitek se postará šest kapel, mimo jiné i pop-rock alternativní formace We on the Moon, která boduje nejen v rádiovém éteru i naživo či John Wolfhooker – rock´n´rollová banda, jež stihla koncertovat po celé i v Kanadě.

Od 21:00 přivedou diváky do varu Zoči Voči – slovenští muzikanti, jejichž tvorba vychází z žánrů jako punk, hardcore a rock. Závěrečnou třešničkou celého majálesu bude hlavní hvězda – pardubická skvadra Vypsaná fixa.

V rámci doprovodného programu se uskuteční tradiční soutěže o ceny spojené s volbou krále nebo královny celého majálesu. Připravena bude také pestrá nabídka sportovního vyžití. Návštěvníci budou moci vyzkoušet oblíbenou slackline, skákací boty nebo si zahrát frisbee. „Majáles se každoročně snažíme dostat o úroveň výše, ale zároveň zachovat kouzlo studentského ducha akce. Letošní ročník bude plný kvalitní hudby, dobrého jídla a pití a v neposlední řadě dobré nálady,“ uvedl Patrik Dohnal, hlavní manažer Majálesu UTB.

Studentská unie je nezisková organizace, která vznikla v roce 2005. Sdružuje studenty jako partu nadšenců, kteří vyměnili svůj volný čas za vylepšení volného času ostatních. Všichni členové se dobrovolně, bez nároku na honorář, ale s úsměvem na rtech, vrhají do nejrůznějších projektů, které zpestřují život nejen studentům, ale i široké veřejnosti města Zlína. Pod jejich taktovkou tak vznikají projekty jako Mezinárodní den studentstva nebo Reprezentační ples UTB, či méně oficiální Vítání prváků a Antiples.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web