Hlavní stránka Kultura Talentem designu 2014 se stal německý designér

Talentem designu 2014 se stal německý designér

0

Ilustrační foto

Přes šest set třicet projektů přihlásili mladí designéři do šestého ročníku soutěže Talent designu. Odborná porota pak v pěti kategoriích vybrala tři nejlepší práce za rok 2014. Vyhlášení soutěže se konalo v pátek 24. dubna v Kongresovém centru ve Zlíně.

Hned dvakrát se na pódiu ukázal německý designér Cornelius Comanns – nejprve jako vítěz kategorie Interiér a veřejná místa a poté jako absolutní vítěz Talentu designu 2014. „Dozvěděl jsem se to až tady na galavečeru a byl jsem překvapený. Začal jsem produktovým a průmyslovým designem, ale dělám i spoustu dalších věcí od dopravních prostředků po nábytek. Do soutěže jsem přihlásil svůj návrh schodiště vytvořeného z jednoho kovového plátu, jehož jednotlivé schody mají tvar medové plástve,“ sdělil Comanns z Mnichova, který se stejné soutěže zúčastnil už před dvěma lety a vyhrál kategorii Produktový design.

Porota rozhodovala dále v kategoriích Grafický design Industriální design, Produktový design a Fashion Design. V těch si hlavní cenu převzali Lucie Blanáriková, Fernando Machado, Lucie Vránová a Agniszka Jucha. Soutěž Talent designu pořádají studenti Univerzity Tomáše Bati. Letos se poprvé stala součástí celotýdenní události Zlin Design Week, která do Zlína přivedla významné české i zahraniční designéry a odborníky na marketing. „Teď okamžitě po Talentu designu jsem úplně v euforii a chtěla bych říct, že se povedlo úplně všechno. Design v ulicích a Koma moduly na náměstí Míru navštívilo hodně lidí. Jsem ráda, že několi autobusů vypravily i různé střední školy. Na konferenci pak máme skvělé ohlasy od řečníků i dalších účastníků,“ ohodnotila práci svého týmu jedna z hlavních manažerek projektu Markéta Daníková.

Páteční galavečer nebyl jen o předávání cen. Sám o sobě byl velkolepým designovým uměleckým dílem s tanečním vystoupením doplněným o videomapping, módní přehlídkou návrhářů ze zlínské univerzity a hudebním představením zpěvačky Never Sol. Večerem provázela herečka Anna Polívková, která na úplný závěr předvedla, že taneční dovednosti nabyté při natáčení televizní taneční soutěže dosud nezapomněla.

Tento příspěvek byl publikován díky podpoře od:

Tiskárna Fryšták

Pokud se chcete stát partnerem některého příspěvku nebo rubriky, napište nám na email: redakce@zlinskynocnik.cz/web

Chcete dostávat dobré zprávy přímo do e-mailu? Zadejte svou e-mailovou adresu a nic vám neunikne: