Hlavní stránka Kultura Tancer Cup letos představí rekordní počet tanečníků

Tancer Cup letos představí rekordní počet tanečníků

0

tancer cup

Tanec a hudba zaplní v sobotu 26. března zlínskou sportovní halu Euronics. Od 9:00 do 18:00 se bude konat tradiční soutěž TanceR Cup. Diváci se mohou těšit na dynamická a rytmická taneční vystoupení.

Do Zlína se sjedou taneční skupiny z celého Česka i Slovenska. Na Bílou sobotu pořádá DDM Astra taneční soutěž TanceR. Už po osmé se o vítězství utkají týmy se Zlína i různých koutů obou zemí. Své zástupce bude mít Havířov, ale i Kolín nebo Vyškov. „Přihlásilo se 56 organizací. Rekordní je počet přihlášených choreografií, těch je letos 140,“ řekla organizátorka soutěže Iva Vladíková.

Soutěžit se bude ve 4 věkových kategoriích v různých disciplínách. „Nejoblíbenější jsou tradičně orientální tance, street dance a disco dance,“ podotkla organizátorka. Vítěze vybere porota složená z tanečníků, lektorů a trenérů různých tanečních stylů, tak, aby byly pokryté všechny taneční disciplíny.

Oproti loňským ročníkům přidali organizátoři jednu taneční disciplínu navíc, hromadnou kategorii s vedoucím. „Každoročně se nás na ni ptají hlavně trenérky mladších dětí, které chtějí společně se svými svěřenkami a svěřenci vystoupit,“ okomentovala Vladíková. „Další novinkou je logo soutěže. To nám vytvořil Martin Chromčák. Také jsme vylepšili fotokoutek, který budu obohacen o foto-rám,“ dodala.

Soutěž se ve Zlíně konala poprvé v roce 2009. Tehdy s její organizací začala parta nadšených vedoucích, trenérek a pedagožek. Dnes už má soutěž své následovatele. Soutěž je nepostupová, ale ani tak vítěz neodejde s prázdnou. Je pro něj připravený pohár a medaile.