Hlavní stránka Lifestyle Časosběrné video ukazuje jak mizelo torzo

Časosběrné video ukazuje jak mizelo torzo

0

Časosběrné video ukazuje ukazuje průběh demolice torza. Loni v červnu se zlíňané konečně dočkal zbourání nedokončeného betonového nákupního centra, které hyzdilo Jižní Svahy bezmála tři desítky let, a pro které se vžil název torzo. Množství betonové suti dnes město používá při rekonstrukcích silnic a chodníků, takže torzo zůstává součástí Zlína i po svém zániku. 

Město odkoupilo budovu  a přilehlé pozemky od rakouského majitele po mnohaletém dohadování za 53 milionů korun. Jak s prostorem naloží se zatím neví, dočasně by na místě mohla vzniknou odpočinková plocha se zelení.

V létě loňského roku vyhlásilo město anketu, která měla za úkol zjistit, co si občané města přejí na nově vzniklé lokalitě. Na prvních příčkách se umístilo sportoviště a za ním budova občanské vybavenosti. Lidé si přáli akvapark, zimní stadion, parkovací dům, ale třeba také jatka. Ankety se však zúčastnilo pouze 572 ze 75 000 obyvatel, což je méně než 1%.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web