Hlavní stránka Lifestyle Třetí fashion show Dotek chce být nejvýdělečnější

Třetí fashion show Dotek chce být nejvýdělečnější

0

zdroj: Nikola Maciuchová

Není žádnou novinkou, že je Zlín kolébkou mladých umělců a designerů. Nejen to byl důvod k vytvoření módního eventu Dotek, který letos odprezentuje čtyři nove módní kolekce s/s 2015 a f/w 2015, které jsou prací studentů designu oděvů UTB ve Zlíně. Pátá, nositelná kolekce doplněná o autorské šperky vytvořené designery speciálně pro tento večer, bude součástí dražby a výtěžek pomůže lidem v Centru zdravotní a sociální pomoci Dotek ve Vizovicích. Unikátní večer mladé módy se uskuteční 18. ledna ve Zlíně.

„Designeři pro ten to rok nejsou svázáni tématem. Kolekci určenou k dražbě spojí do uceleného celku výběr materiálů a látek. Každý designer vytváří vlastní unikátní kousek, který se bude moct přizpůsobit na jakýkoliv druh postavy,“ řekla jedna z hlavních manažerek Barbora Kubíčková. Letošní vizuální stránku Fashion Show Dotek organizátoři pojali mnohem jednodušeji. „Vytvořili jsme podobu nové, současné Madony, spojili jsme záplavu květů s technickými materiály dnešní doby. Nadpozemskému, nadčasovému obrazu jsme vtiskli novou tvář,“ vysvatlil umělecký ředitel projektu Jan Černý.

Fashion Show Dotek má za sebou dva úspěšné ročníky, které velkým dílem pomohly pečovatelství Dotek. Za dva roky fungovaní projektu se nakupující v dražbách utratili kolem čtyřiceti tisíc korun. Letošní rok májí však organizátoři vetší cíle. „Chtěli bychom vydražit ještě větší sumu a vytvořit kvalitní a konkurenceschopnou platformu pro mladé návrháře, prostor pro jejich tvorbu a nadšení pro věc. Co jiného než mladá móda bude v následujících letech ovlivňovat módní průmysl,“ předjímá jedna z hlavních manažerek Linda Machová.