Hlavní stránka Zprávy Tříkráloví koledníci otrokovické Charity vybrali rekordní částku

Tříkráloví koledníci otrokovické Charity vybrali rekordní částku

0

zdroj: Charita Otrokovice

Nadmíru příjemný výsledek přinesl patnáctý ročník Tříkrálové sbírky konané Charitou sv. Anežky Otrokovice. Celkově skupinky tří králů v Otrokovicích, Napajedlech, Tlumačově, Spytihněvi, Žlutavě, Pohořelicích, Oldřichovicích, Komárově a Halenkovicích v sobotu 10. ledna vybrali necelých 655 tisíc korun. To je o 66 600 korun více než v loňském roce.

„Vděčíme za to dohromady sto osmnácti skupinkám tří králů, které se i v nepříznivém počasí vydaly koledovat ke svým sousedům,“ sdělil ředitel Charity sv. Anežky Otrokovice Peter Kubala.

Z výtěžku pomáhá Charita sv. Anežky těm, kteří si sami pomoci nemůžou, a kde jiné formy pomoci obvykle nejsou k dispozici. Nejvíce využívaná je tzv. přímá pomoc, která pomáhá přímo konkrétním lidem a potřebným rodinám. „Za patnáctiletou historii je to opravdu nejvyšší výtěžek. Jsme jím velice překvapeni. Těší nás to a doufáme, že tento nový trend bude pokračovat i v dalších letech. Velmi děkujeme všem koledníkům, spolupracovníkům a zejména obětavým dárcům,“ dodal Kubala.