Hlavní stránka Zprávy Ulice na Lesní čtvrti budou jednosměrné už od víkendu

Ulice na Lesní čtvrti budou jednosměrné už od víkendu

0

Od nadcházejícího víkendu 5. a 6. října budou ulice na Lesní čtvrti jednosměrné. V těchto chvílích končí osazování nových dopravních značek. Zjednosměrnění má pomoci vyřešit dlouhodobé dopravní problémy, které v této oblasti jsou.

„Silnice mají na Lesní čtvrti často ostrý sklon, jsou většinou velmi úzké a je zde plno nepřehledných zatáček. Nové dopravní řešení požadovali jak běžní motoristé, tak i řidiči Technických služeb Zlín nebo Integrovaného záchranného systému,“ prohlásil zastupitel Vojtěch Jelínek, který se touto problematikou zabývá.

Spuštění nového dopravního sytému na Lesní čtvrti o víkendu je plánované. „Hustota provozu je nižší než v pracovní dny, takže bude jednodušší si na změny zvyknout,“ vysvětlil Michal Zlámal z Odboru koncepce a realizace dopravních staveb magistrátu.

Na Lesní čtvrti se staly jednosměrnými hlavní páteřní komunikace. Konkrétně jde o ulice Příkrá, která při příjezdu z centra Zlína stoupá, Prostřední (klesá) a Dolní (klesá). Tento systém byl doplněn o jednosměrné příčky, které budou sjízdné ve směru klesání.

Ve východní části Lesní čtvrti zůstal zachován současný obousměrný provoz, neboť je zde buď dostatečná šířka vozovky, nebo se zde na vozovce většinou neparkuje. Pouze ulice Prostřední a Lesní čtvrť I., II. a III. se staly jednosměrnými. „Jako jednosměrné v současném směru zůstanou ulice Pod Školou, Křivá, Borová, Lomená, Spojovací a Losky,“ doplnil Zlámal.

Změny řeší i parkování v celé lokalitě. Stání budou v jednosměrných komunikacích pouze jednostranné, nacházet se budou především na pravé straně komunikací.

PODROBNOU MAPU DOPRAVNÍCH ÚPRAV NAJDETE ZDE