Hlavní stránka Zprávy Ulice na Lesní čtvrti budou jednosměrné

Ulice na Lesní čtvrti budou jednosměrné

0

Ulice na Lesní čtvrti by se mohly stát pro motoristy jednosměrnými. Radnice už má vypracovaný návrh, kterých komunikací by se zjednosměrnění týkalo. Vyslovit se k němu může i veřejnost. K zavedení změn do praxe dojde pravděpodobně na jaře příštího roku.

Zjednosměrnění ulic na Lesní čtvrti by mělo vyřešit řadu dopravních problémů v této oblasti. „Ty jsou dlouhodobé. Silnice zde mají často ostrý sklon, jsou většinou velmi úzké a  je zde plno nepřehledných zatáček. Řešení požadují jak běžní motoristé, tak i řidiči technických služeb Zlín nebo Integrovaného záchranného systému,“ prohlásil radní Vojtěch Jelínek, který se touto problematikou zabývá.

Z návrhu Odboru realizace investičních akcí magistrátu (ORIA), na jehož tvorbě se podíleli i další dopravní odborníci nebo zástupci Hasičského záchranného sboru, vyplývá, že na Lesní čtvrti se stanou jednosměrnými hlavní páteřní komunikace. Konkrétně jde o ulice Příkrá, která při příjezdu z centra Zlína stoupá, Prostřední (klesá) a Dolní (klesá). „Tento systém bude doplněn o jednosměrné příčky, které budou sjízdné ve směru klesání,“ upřesnil Leopold Bednařík z ORIA.

Ve východní části Lesní čtvrti zůstane zachován současný obousměrný provoz, neboť je zde buď dostatečná šířka vozovky, nebo se zde na vozovce většinou neparkuje. Pouze ulice Prostřední a Lesní čtvrť I.a II. budou jednosměrné. „Jako jednosměrné v současném směru zůstanou ulice Pod Školou, Křivá, Borová, Lomená, Spojovací a Losky,“ doplnil Bednařík.

Návrh řeší i parkování v celé lokalitě. Stání budou v jednosměrných komunikacích pouze jednostranné, nacházet se budou především na pravé straně komunikací.

Protože jde o zásadní změny v dopravním režimu celé oblasti, budou asi rok po zavedení do praxe podrobeny analýze. „Vyhodnotíme, zda navrhované novinky povedou ke kýženému efekt, tedy zklidnění a zpřehlednění dopravy na Lesní čtvrti a k větší bezpečnosti řidičů a chodců,“ konstatoval Vojtěch Jelínek.