Hlavní stránka Kultura Umělci otevřou své ateliéry i ve Zlíně

Umělci otevřou své ateliéry i ve Zlíně

0

Foto: I. Dostál

Dny otevřených ateliérů nabídnou možnost návštěvy dílen výtvarníků, architektů i řemeslníků. Letos poprvé se do této akce zapojí i zlínští umělci. Akce se koná 11. a 12. dubna pod záštitou Krajské galerie výtvarného umění. „Nabídka je pestrá, od klasického malířského, sochařského, keramického ateliéru až k moderním fotografickým, designérským a multimediálním,“ uvedla organizátorka akce Klára Kollárová.

Svůj ateliér veřejnosti otevře například autor sousoší Tomáše a Jana Antonína Bati v parku před jednadvacítkou, Radim Hanke. Mezi jeho dílo patří i nově postavená socha Emila Zátopka na Stadionu mládeže. Akce se zúčastní i studio Ellement, které navrhlo revitalizaci spodní části Gahurova prospektu nebo malíř a básník Jakub Kovanda.

Také školy vyzvou k návštěvě svých ateliérů nejen zájemce o budoucí studium. Fakulta mediálních komunikací na Univerzitě Tomáš Bati otevře svůj Ateliér grafického designu, Zlínská soukromá vyšší odborná škola nabídne mimo jiné i ukázku Erbenovy Kytice, kterou předvedou studenti hudebně dramatického oboru.

Sobotní večer pak vyvrcholí představením „Ležaté osmičky“ ve 20:00 v Sokolovně v Malenovicích.

Program