Hlavní stránka Kultura Už zítra začíná letošní Apráles

Už zítra začíná letošní Apráles

0

zdroj: archiv Námořnické unie

Již sedmý ročník open-air festivalu nejenom studentských kapel UTB ve Zlíně připravila Námořnická Unie, a to od 27. do 29. dubna. Festival Apráles se bude konat v prostorách parku mezi hostincem Pod Lipou a Nadací Tomáše Bati. Akce je určena pro širokou veřejnost a vyznačuje se multižánrovým pojetím celého programu.

Třídenní festival začne v pondělí, kdy je program zaměřen na produkci taneční muziky a návštěvníci tak mohou poprvé v historii festivalu Apráles zažít v prostorách parku tento hudební žánr. O produkci se postarají DJ LowMoney a DJ Lejbojslim. After party, konající se ve studentském klubu Bamboo, obstará DJ Raggamama.

Druhý den, tedy v úterý, se vystřídají na pódiu kapely mnoha hudebních žánrů. Úderem páté hodiny odpolední jako první vystoupí rožnovská kapela Valašská bkuesová společnost se sérií bluesových a jazzových vystoupení. Mezi členy této kapely patří Petr Nekuža a Jaromír Mikel, známé tváře skupiny Mňága a Žďorp. Další lahůdkou odpoledního programu bude zlínské big bandové těleso Avion Big Band, které se svým více než pětadvacetičlennýmčlenným orchestrem brázdí pódia již 35 let. O naprostý zlom v hudebním programu se postará kolem osmé hodiny večerní plzeňská formace V3SKA, zaměřená na styl ska doplněný prvky punku a reggae. Na konec úterní produkce se návštěvníci mohou těšit na a zlínskou legendární rock bluesovou kapelu Orange.

Třetí festivalový den, který začíná již úderem poledne, zahájí hard-popová skupina Mistake, která má za sebou přes 200 odehraných koncertů (Rock for People, Colours Of Ostrava, Masters of Rock a další). Po této úvodní produkci již bude zahájena soutěž studentských kapel o prestižní hudební cenu Apráles 2015. O prvenství se utkají tři studentské formace, kdy diváci rozhodnou svými hlasy o celkovém pořadí. V letošním ročníku jako první uslyšíme opavskou kapelu Veřejná zkouška zastupující Fakultu aplikované informatiky, dále zlínsko formaci New Orleans Band Zlín, zaměřenou na klasický rock, která spolu s rap-rockovou kapelou Szkrat zastupuje Fakultu technologickou.

Na závěr mimo soutěž vystoupí vítězná studentská kapela z minulého ročníku Headmaster z Fakulty technologické a původem z Valašských Klobouk. Vrcholem celého festivalu bude vystoupení pražské punk-garage kapely Tři sestry Banditos, která totiž k třísestrovské hudbě přidává velkolepou dynamickou podiovou show s nápaditými kostýmy, ohňovými efekty, samovýčepem třísestrovského piva, svůdnými mexickými tanečnicemi a dvojspřežím skvělých harmonik.. Závěr festivalu bude patřit tónům zlínsko-jamasko-karibské formace Reggay.

Úterní i středeční after party zakončí ve zlínském studentském klubu Bamboo DJ Vašek Vymětalík. Celým festivalem bude návštěvníky provázet televizní moderátor Petr Suchoň.

Tento příspěvek byl publikován díky podpoře:

prokapely.eu

Pokud se chcete stát partnerem některého příspěvku nebo rubriky, napište nám na email: redakce@zlinskynocnik.cz/web

Chcete dostávat dobré zprávy přímo do e-mailu? Zadejte svou e-mailovou adresu a nic vám neunikne: