Hlavní stránka Kultura V Holešově se bude znovu malovat na ulici

V Holešově se bude znovu malovat na ulici

0

Foto: J. Hrdličková

První zářijovou sobotu se v holešovské art uličce sejdou všichni, kteří chtějí zvelebit své okolí, ale také si užít zábavu a něco pěkného vytvořit. Jsou zvaní všichni. Nezáleží na věku, na pohlaví ani na oblíbeném umělci. Lidé budou tvořit obrazy, z kterých se stane venkovní galerie. Podobná akce inspirovaná právě holešovským projektem, jehož koordinátorkou je Jitka Hrdličková, se nedávno konala i ve Zlíně, pod názvem Kreativní ulička.

Na jaře tohoto roku nechal starosta Holešova připevnit v uličce vedoucí od zastávky u zámku na Masarykovu ulici lišty, kam mohou lidé připevňovat své malby, kresby, grafiky. A 30. května se uskutečnilo první hromadné tvoření, kdy místo oživily pestrobarevné obrázky.

Po čtvrtroce se lidé opět setkají na místě pojmenovaném Malířská ulička, aby ji zkrášlili. Každý, kdo chce přispět svou tvorbou, se může připojit v sobotu 5. září od 11:00 do 18:00. Potřebný materiál bude na místě. K tomu je na místě připravený i prostor pro jakýsi bleší trh formou směnného obchodu bez peněz.