Hlavní stránka Sport V Otrokovicích dnes pokračují Visegrádské hry

V Otrokovicích dnes pokračují Visegrádské hry

0

Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko. Čtyři sportovní týmy z těchto zemí se utkaly ve středu 10. května ve Sportovním areálu Baťov v kopané a vybíjené. První den Visegrádských dětských her skončil nejlépe pro sportovce ze slovenské Dubnice. V obou disciplínách se umístili na prvním místě. Otrokovičtí soutěžící získali v obou případech místo druhé.

Zahajovací ceremoniál Visegrádských sportovních her se nesl ve slavnostním duchu. V defilé národních výprav se představily Otrokovice vedené starostou města Jaroslavem Budkem, Dubnica nad Váhom vedená primátorem města Jozefem Gašparíkem, polská výprava sportovců ze Zawadzkého vedená burmistrem Mariuszem Stachowským a z maďarského Vácu přivedl svůj tým polgármester Fördős Attila. Impozantní nástup a další doprovodný program zajistily mažoretky z Klubu společenských tanců Aleše a Dany Mědílkových. Několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu Honza Weber ukázal divákům neuvěřitelné věci s míčkem.

Druhý den Visegrádských sportovních her bude věnován atletice a uskuteční se na Novém stadionu na Štěrkovišti. Děti budou soutěžit v hodu kriketovým míčkem, ve skocích do dálky, do výšky, ve sprintu, dlouhých bězích a štafetách. Hry budou probíhat v dopoledních hodinách od 10:00 do 12:00 a druhá a poslední část soutěží se uskuteční od 15:00 do 17:00. Na druhý den her a slavnostní vyhlášení vítězů, které začne ve čtvrtek 11. května v 19:30 v Otrokovické Besedě je zvána veřejnost.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web