Hlavní stránka Zprávy V Otrokovicích parkují řidiči zadarmo

V Otrokovicích parkují řidiči zadarmo

0

Otrokovice jsou jedním z mála měst, kde mohou řidiči svá vozidla zaparkovat a neplatit přitom parkovné. Na všech veřejných parkovištích včetně centra města jsou parkoviště k dispozici zcela zdarma.

„Abychom zamezili celodennímu stání vozidel na frekventovaných místech, například parkoviště před obchody a část parkoviště u nádraží, a předešli tomu, aby byla v těchto lokalitách dlouhodobě obsazena, přistoupili jsme k umístění dopravních značení na časově omezenou dobu,“ uvedl starosta Otrokovic Jaroslav Budek. Zároveň potvrdil, že na území celého města jsou veřejná parkoviště nezpoplatněná. Proti tomu ve Zlíně zaplatí motoristé za parkování  na městských plochách od pěti do třiceti korun za hodinu.

Na frekventovaných parkovištích v Otrokovicích jsou umístěny parkovací hodiny, řidiči tedy nesmí zapomínat používat parkovací kotouče. Vzhledem k neustálému růstu počtu vozidel není parkování ve městě ve všech lokalitách naprosto ideální. V současné době je v plánu utvoření pracovní skupiny, která se bude zabývat řešením aktuálních místních dopravních otázek a přípravou podkladů pro tvorbu plánu městské mobility.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Všechno pro kapely

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web