Hlavní stránka Lifestyle Ve Zlíně se hledá Babička čtenářka

Ve Zlíně se hledá Babička čtenářka

0

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně se zapojila do projektu Čtenář roku a vyhlásila soutěž o nejlepší babičku čtenářku. Nominovat svou babičku je možné do 3. března.

Březen je měsícem čtenářů, knihovny po celé republice připravují různé akce, kurzy a pořádají soutěže. Takovou soutěží je i Čtenář roku, kterého vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Tradice oceňování nejlepších čtenářů začala v roce 2011. Po kategoriích jako táta čtenář nebo čtenářská třída přišla řada na babičky.

Babička je fenoménem české literatury. Podle Boženy Němcové je babička moudrá, laskavá, starostlivá žena, která nám nejen pomáhá vychovávat děti, ale stává se i rádkyní širokém okolí, i proto je letos cílem soutěže vzdát hold všem babičkám a ocenit je.

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně se do projektu také zapojila, lidé mohou do soutěže nominovat své kandidátky do 3. března 2017.

„Cílem této aktivity je posilovat společenský význam četby a ocenit ty, kteří služby knihoven nejvíce využívají nebo podporují“, komentovala soutěž ředitelka zlínské knihovny Zdeňka Friedlová.

Nominace je možné zasílat pomocí tohoto formuláře nebo lze vyplnit nominační lístek v Ústřední knihovně ve 14|15 Baťově institutu a v obvodních knihovnách na Jižních Svazích, na Dílech a v Malenovicích.

 „Účastnit se může každá babička, která má platnou roční registraci do naší knihovny a je aktivní čtenářkou“, upřesnila pravidla soutěže vedoucí oddělení pro děti Jana Hoferková.

Vylosovaná babička čtenářka bude pozvána na slavnostní vyhlášení a předání cen, které se uskuteční během Večera s Andersenem v pátek 31. března.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web