Hlavní stránka Lifestyle Ve Zlíně se před zimou dokončují nejen cyklostezky

Ve Zlíně se před zimou dokončují nejen cyklostezky

0

Hned několik dopravních staveb je ve Zlíně před dokončením. Veřejnost je začne využívat v nejbližších týdnech. Platí to například pro novou lávku přes řeku Dřevnici v Loukách, umístěná je hned naproti nákupním centrům. Práce začaly v červenci a k užívání má být lávka předána počátkem listopadu.

„Její vybudování byl dlouholetým požadavkem občanů z místní části Louky. Výrazně jim usnadní přístup do nákupních center, což požadovali, protože v Loukách obchod není. Lávku vítají i vyznavači jízdy na kole či in-line bruslích, protože navazuje na cyklostezku Zlín – Otrokovice,“ konstatoval Josef Novák, radní pro oblast dopravy.

Náklady na postavení lávky dosáhnou výše cca čtyř milionů korun. V příštím roce bude k ní přistaven chodník, který ji propojí s Loukami.

Před dokončením jsou práce na prodloužení cyklostezky vedoucí přes centrum města a to podél třídy T. Bati v úseku ulic Lorencova – Podvesná XVII. Celkově bude nový úsek dlouhý téměř jeden a půl kilometru. V rámci výstavby se provádí i nezbytné stavební úpravy dotčených křižovatek včetně světelných signalizací, buduje se několik podélných parkovacích stání, provádí se bezbariérové úpravy a výstavba dvou nových zálivů na zastávkách MHD. Opravují se i některé navazující chodníky. Hotovo má být do konce října.

Prodlužuje se i takzvaná páteřní cyklostezka podél řeky Dřevnice. Nový úsek o délce čtyři a čtvrt kilometru roste v úseku Příluky – Lužkovice – Klečůvka. Počítá se zde s instalací veřejného osvětlení na nejvíce frekventovaných místech a s propojkou na ulici U Tescomy. „Půjde o smíšenou stezku, kromě cyklistů a in-line bruslařů se zde budou moci pohybovat také chodci,“ upřesnil Novák.

Část stavby mezi Přílukami a Lužkovicemi by měla být hotova do konce listopadu. Úsek mezi Lužkovicemi a Klečůvkou pak bude postaven do konce května následujícího roku. S ohledem na problém s některými pozemky bude stavba v délce přibližně 400 metrů přerušena a jezdit se bude dočasně po stávající polní cestě. Náklady na stavbu dosáhnou výše přes 29 milionů korun.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web