Hlavní stránka Sport Ve Zlíně se uskuteční mistrovství skupinových gymnastek

Ve Zlíně se uskuteční mistrovství skupinových gymnastek

0

Klub moderní gymnastiky Zlín (KMG Zlín) bude pořádat v neděli 21.5.2017 Mistrovství České republiky v estetické skupinové gymnastice. Akce začíná v 10:00 v Městské sportovní hale Zelené.

Dívky od 6 do 16 let zabojují o titul mistryň České republiky a starší juniorská a seniorská družstva si společné sestavy naposled vyzkouší před odjezdem na mistrovství světa ve Finsku. Diváci mohou podpořit více než 400 děvčat při sestavách a zhlédnout špičkové týmy, které naši republiku reprezentují v zahraničí.

Estetická skupinová gymnastika je mladý ženský sport, který v sobě spojuje gymnastické prvky, výrazový tanec a hlavní důraz klade na estetický pohyb a soulad s hudebním doprovodem. Zlínský oddíl KMG Zlín se v závodě představí celkem sedm skladeb od nejmladší kategorie 6 let a mladší až po družstvo v kategorii 12-14 let.
KMG Zlín je pořadatelem tohoto mistrovského závodu již podruhé (předchozí MČR ESG pořádal v roce 2013). V loňském roce se na medailových příčkách umístila dvě jeho družstva a to skladby v kategorii 8-10 let a 12-14 let, která shodně získala bronzové medaile. Zlínskému seniorskému družstvu se podařilo probojovat a reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa ve Finsku v roce 2013. Estetické skupinové gymnastice se KMG Zlín věnuje od roku 2005.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web