Hlavní stránka Kultura Ve Zlíně začíná divadelní festival Setkání/Stretnutie

Ve Zlíně začíná divadelní festival Setkání/Stretnutie

0

Možnost setkat se s řadou výjimečných divadelních osobností budou mít návštěvníci Městského divadla Zlín ve dnech 16. až 20. května při 22. ročníku česko-slovenského divadelního festivalu Setkání Stretnutie 2017. Pozvání přijali například Ivan Trojan, Jiří Havelka, Veronika Žilková, Radovan Lipus, Jindřich Štreit a další. Patronem letošního ročníku je herečka Emília Vášáryová.

Bohatý program na návštěvníky čeká hned v úterý 16. května. Dopoledne bude patřit dětem a pohádce Opice Žofka. V 17 hodin se za schodech před divadlem uskuteční oficiální zahájení festivalu. Pořadatelé zvou na vernisáž výstavy fotografií Vloni, vzniklé v rámci loňského festivalového workshopu s Jindřichem Štreitem, které připomenou uplynulý ročník. Štreit se vernisáže také zúčastní. V 18:00 ve Velkém sále je v programu představení Urna na prázdném jevišti Činoherního klubu s Veronikou Žilkovou. O půl deváté večer představí ve Studiu Z Divadlo Letí inscenaci Olga (horrory z hrádečku). První festivalový den uzavře hodinu před půlnocí divadelně–hudební improvizovaný Stand’artní kabaret divadla Vosto5 v šapito, které vyrostlo před divadlem už v sobotu.

Z čeho vybírat bude i v dalších dnech, divadelníci zvou například na Spalovače mrtvol Divadla Petra Bezruče, na Dechovku divadlo Vosto5 do Divadla Hvozdná, na Večer na psích dostizích Slováckého divadla, Elity Slovenského národného divadla nebo na Otvírání studánek Národního divadla Brno. Beznadějně vyprodáno hlásí Olga (horrory z hrádečku) Divadla Letí, Blackbird Městského divadla Zlín, Šašek a syn Divadla Bolka Polívky a Vzkříšené Dejvického divadla.

Pořadatelé festivalu letos opět udělí dvě ceny. Cenu Martina Porubjaka za mimořádný osobní přínos ke slovensko-českým vztahům v oblasti divadelního umění převezme herec Boleslav Polívka. Ocenění získá i nejlepší původní text české divadelní hry. Anonymní soutěž o nejlepší původní divadelní hru vyhlašuje už třetím rokem divadelní a literární agentura Aura-Pont v návaznosti na dvaadvacet ročníků dnes už neexistující soutěže o Cenu Alfréda Radoka.

Doprovodný program bude celý zdarma. Diváci se mohou těšit na podvečerní koncerty u kávy na schodech před divadlem (Noire Et Blanche, Eliška Lajdová, Filip Vítů a Markéta Vodičková, The Chargers) nebo například besedy – nejen s herci po představení, ale také s dalšími hosty. Sobotní beseda s Radovanem Lipusem bude spojená s projekcí jeho filmu Šumný Zlín. Vše vyvrcholí 20. května velkým divadelním piknikem pro celou rodinu s loutkovými pohádkami a tvořivými dílničkami v parku za divadlem a open air koncertem kapely Longital.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web