Hlavní stránka Lifestyle Vědu na vlastní kůži si můžete vyzkoušet na fakultě Technologické

Vědu na vlastní kůži si můžete vyzkoušet na fakultě Technologické

0

12509896_929699023764843_8256272216348864321_n

Už zítra se mohou zájemci o studium vypravit na den otevřených dveří na Technologické fakultě Univerzity Tomáše Bati. Od 9:00 do 15:00 budou mít návštěvníci možnost dozvědět se potřebné informace o studiu, vysokoškolském životu a o bydlení ve Zlíně. Kromě toho si také užijí zábavu díky bohatému doprovodnému programu, v podobě hledání Laboratvora.

Na většině Dní otevřených dveří, mají uchazeči možnost promluvit si s profesory a studenty, ale na Fakultě technologické si zábavnou formou vyzkoušejí, co vlastně na škole budou dělat.

Projekt Laborator vznikl již na prosincovém Dni otevřených dveří, a proto už je o tomto „tvoru“ leccos známo. Laboratvor je ze 45 % žena a 55% muž. Z fotek návštěvníků byl vytvořen jeho průměrný obličej, jsou známé jeho proporce, či intenzita rozlišení barev. Ve zkoumání Laboratvora se bude pokračovat v pátek.

Jak to vypadá v praxi? Po jednoduché registraci se vygeneruje unikátní QR kód a tím se uchazeč stane neznámým vzorkem. Poté na uchazeče čeká deset experimentů, díky kterým se o sobě dozví spoustu věcí, ale taky to s čím vším má možnost na fakultě pracovat. Veškeré výsledky se pak zprůměrňují a vytvoří se „typický návštěvník Dne otevřených dveří“ jinými slovy známý jako Laboratvor.

10 připravených experimentů

  1. Kolik bakterií máš na kůži?
  2. Jak výkonný máš mobil?
  3. Co snesou tvoje vlasy?
  4. Jak vypadá průměrný obličej návštěvníka?
  5. Jsi zručný?
  6. Kolik vody máš v kůži?
  7. Máš ideální proporce podle vitruvia?
  8. Kolik CO2 vydechuješ?
  9. Jsou ty barvy stejné?
  10. Jakou máš sílu?

ševci banner