Hlavní stránka Lifestyle Velikonoční jarmark v Otrokovicích vynesl přes 33 tisíc

Velikonoční jarmark v Otrokovicích vynesl přes 33 tisíc

0

Ilustrační foto

Rekordní počet jedenácti dílen působících v sociální oblasti v Otrokovicích a okolí letos nabízel své výrobky na již tradičním Velikonočním jarmarku, který se uskutečnil ve čtvrtek 26. března v zahradě Domu Naděje Otrokovice. Podařilo se vybrat více než 33 tisíc korun.

Návštěvníci na jarmarku měli možnost zakoupit originální jarní dekorace, přání, drobné textilní, keramické nebo drátěné dekorace, svíčky, velikonoční ozdoby. Mezi prodávajícími se představila i nově otevřená sociálně terapeutická dílna Naděje z Uherského Hradiště, kde nacházejí uplatnění zdravotně znevýhodnění lidé. „Naše premiéra se povedla. Návštěvníci si kupovali výrobky naší dílny ap ro klienty je to cenná zkušenost a velká motivace do budoucna,“ hodnotí Markéta Horková, vedoucí dílny.

„Nápad pořádat jarmark přímo v areálu Domu Nnaděje se nám líbí. Je tady příjemná sousedská atmosféra. Jsme rádi, že zde můžeme prezentovat naše výrobky,“ pochvaloval si Jakub Norek, předseda výkonného výboru organizace Pojďte s námi, která se zabývá podporou osob se zdravotním omezením na trhu práce. Organizace svým klientům pomáhá formou pracovního poradenství, výrobou dárkových předmětů a ručně zhotovovaných krabic na víno a dalších obalů.

O příjemnou atmosféru na jarmarku se postaraly svým vystoupením děti z mateřské školy Zahradní.  Nechyběla ani projížďka na koních nebo ukázka pletení košíků a pomlázek. „Jsme nesmírně rádi, že se naše jarmarky těší stále větší oblibě u široké veřejnosti. Návštěvníci koupí produktů přispěli na další provoz dílen,“ uvedla Renata Zezulková, fundraiser otrokovické Naděje.