Hlavní stránka Lifestyle Víkend v Hostětíně bude patřit přírodním zahradám a obnovitelným zdrojům

Víkend v Hostětíně bude patřit přírodním zahradám a obnovitelným zdrojům

Zdroj: hostetin.veronica.cz

O víkendu se v Hostětíně uskuteční hned dvě zajímavé akce, Víkend otevřených zahrad a Exkurze ekologickými projekty v rámci Dní udržitelné energie. Obě akce nabídnou návštěvníkům komentované exkurze, při kterých se lidé dozví o tématech mnoho zajímavých a užitečných informací.

V rámci Víkendu otevřených zahrad bude v ukázkové přírodní zahradě v Hostětíně přítomen lektor, který seznámí návštěvníky s myšlenkou přírodních zahrad, jejími principy a zásadami, a při prohlídce zahrady zodpoví všechny otázky.

Přírodní zahrada Centra Veronica nabízí tématickou naučnou stezku, ukázky „domečků“ pro živočichy, ukázky vyvýšených záhonů, bylinkovou spirálu, záhon ve tvaru klíčové dírky, sluneční past a jiné prvky typické pro přírodní zahrady. Obsahuje také řadu herních prvků pro děti – krtčí noru, vrbové iglú, dřevěný xylofon, ukázky dřev aj. Komentované prohlídky zahradou se uskuteční v 10:00 a ve 14:00.

Po oba dny bude možné absolvovat také exkurze po hostětínských projektech udržitelného rozvoje. Hostětín je známý svojí výtopnou na biomasu, bio-moštárnou, kořenovou čistírnou odpadních vod, pasivním domem Centra Veronica a využíváním solárních technologií. Všechny tyto stavby si mohou účastníci prohlédnout od 10:30. Akce je součástí Evropského týdne udržitelné energie.

Tento příspěvek byl publikován díky podpoře:

prokapely.eu

Pokud se chcete stát partnerem některého příspěvku nebo rubriky, napište nám na email: redakce@zlinskynocnik.cz/web

Chcete dostávat dobré zprávy přímo do e-mailu? Zadejte svou e-mailovou adresu a nic vám neunikne: