Hlavní stránka Lifestyle Vyhlášení vítězů soutěže Do práce na kole se letos uskutečnilo v Otrokovicích

Vyhlášení vítězů soutěže Do práce na kole se letos uskutečnilo v Otrokovicích

 

Soutěžní měsíc kampaně Do práce na kole 2017 je v plném proudu. V květnu jezdí do práce na kole 81 týmů, což je 507 pracovníků z různých firem a institucí ve Zlíně, Otrokovicích a blízkém okolí. Vyhlášení výsledků a předání cen vítězům za týmy, které se přihlásily ve dvou uvedených městech, se konalo včera na náměstí 3. května v Otrokovicích.

O zábavu se postarali akrobati na kolech, mažoretky, kapela Pexeso, děti si mohly zdarma zařádit ve skákacím hradu a za úplatu se projet na ponících.

Na vyhlášení vítězů přijali pozvání i významní hosté. Kromě představitelů obou měst předal jednu z cen i Per Brixen, politický rada a zástupce dánského velvyslance u nás, který přijel do Otrokovic na podporu rozvoje cyklodopravy. Jako součást slavnostního odpoledne byla na náměstí a v budově otrokovické radnice opětovně vystavena dánská výstava „Města s dobrou adresou“, která zde bude umístěna do 15. června.

Celorepublikově se letos do kampaně za používání bezmotorových forem dopravy zapojilo z 33 měst přes 12 800 lidí z 1980 firem, tedy o 18,5 % víc než loni. Ve Zlíně poměřuje své síly 257 soutěžících a v Otrokovicích se zapojilo 250 nadšenců. V minulém roce se za obě města v soutěži zaregistrovalo 448 účastníků, letos je to o 59 více.

Soutěž Do práce na kole pořádá sdružení Auto*Mat, které prosazuje lepší prostředí pro kvalitní život ve městě a snaží se přimět co největší množství lidí k cyklodopravě.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web