Hlavní stránka Zprávy Výstava na zámku bude hravým poučením o jevech kolem nás

Výstava na zámku bude hravým poučením o jevech kolem nás

0

zdroj: Aktivně životem, o.p.s.

Měli jste někdy možnost vyzkoušet si Braillovo písmo? Znáte rychlost svých reakcí? Troufáte si zvládnout složitý labyrint? Viděli jste už někdy otisk svého těla?
To je jen malá část toho, co ukáže výstava Hry a klamy, která bude k vidění a hlavně k vyzkoušení od 2. února do 1. března na Zlínském zámku. Exponáty pocházejí z libereckého zábavně-naučného centra iQpark. Putovní výstava je kombinací hry, zábavy i poučení a zahrnuje přes sedmdesát interaktivních exponátů z oblasti fyziky a biologie.

Základním principem je interaktivnost a zapojení co největšího počtu lidských smyslů. Sahání na exponáty je tentokrát žádoucí pro porozumění. Naučná výstava je určená malým i velkým návštěvníkům a zejména školním kolektivům. „Podporovat v dětech i dospělých logické a technické myšlení je v dnešní době velmi žádané. Výstava právě toto myšlení chce podpořit, posílit nebo třeba jen připomenout,“ popsala smysl akce její pořadatelka Věra Stojarová z Aktivně životem o.p.s.

Podle Stojarové je liberecká výstava novodobou „školou hrou“, která dokáže spolehlivě zamotat hlavu malým i starším návštěvníkům. Průměrná doba pro práci s jedním exponátem je sedm minut, snadno lze tak spočítat, kolik času návštěva výstavy může zabrat.

Doprovodným programem bude výstava soukromé sbírky modelů autoveteránů Ludvíka Erbena ze Zlína s hracím koutkem plným autíček pro nejmenší. Milovníci smart her od Mindoku si budou moci pohrát s mnoha logickými skládačkami.