Hlavní stránka Lifestyle Začala nominace hrdinů ze Zlínského kraje na cenu Salvator

Začala nominace hrdinů ze Zlínského kraje na cenu Salvator

0

Cena Salvator je tradičním oceněním za mimořádné činy a záchranu života, zdraví nebo bezpečnosti obyvatel. Ocenění je udělováno lidem ze Zlínského kraje, dárcům, profesionálům ze složek integrovaného záchranného systému, dětem a záslužným projektům. Získat ocenění Cena Salvator znamená mít status odvahy a statečnosti. Cílem projektu je poukázat na mimořádné činy dospělých, dětí i právnických osob a vyjádřit jim tímto poděkování. Smysl celého projektu je šířit do světa hrdinské chování v krizových situacích a podpořit myšlenku pomoci druhým. Letošní Cena Salvator je již 14. ročníkem pořádaným studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati.

V letošním roce došlo ke změně kategorií, ve kterých se bude Cena Salvator udělovat. Budou to Profesionálové (která zahrnuje: Policii ČR, Hasiče, Záchranáře, Ostatní složky Integrovaného záchranného systému, SDH), dále kategorie Občan, Dětská cena, Projekty, Dárce a Dlouhodobá činnost.

Nominační období projektu Cena Salvator trvá od 6. února do 6. března. Veřejnost může nominovat pouze v kategoriích Občan a Projekty. V kategoriích Profesionálové přicházejí nominace přímo od záchranných složek a v kategorii Dětská cena od Krajského parlamentu dětí a mládeže. Novinkou pro letošní rok je kategorie Dárce, jejíž nominace určí doktorka Yvetta Stavařová ve spolupráci s hematologicko- transfuzním oddělením.

Hlasovat pak bude možné od 15. března do 5. dubna. Veřejnost bude moci hlasovat v kategoriích Občan, Projekty a Dětská cena. Nominovat a následně také hlasovat bude možno jak elektronicky, tak i fyzicky pomocí formulářů, které budou umístěny v prostorech kina ve Zlatém jablku, v přízemí univerzitní knihovny na náměstí Tomáše Garyka Masaryka a také v Baťově institutu 14|15.

V rámci letošního ročníku projektu se uskuteční dvě akce. Jedná se o tradiční Den Salvatora, při kterém se schází žáci z mateřských a základních škol Zlínského kraje, aby na vlastní oči poznali práci složek integrovaného záchranného systému. Tato akce se koná 12. dubna na Štěrkovišti v Otrokovicích.

Heslo letošní Ceny Salvator zní „přiblížit se lidem“ a celý tým organizátorů se tak snaží vytvořit slavnostní atmosféru nejen pro lidi, kteří někomu zachránili život, ale i pro kohokoliv, kdo má zájem podílet se na dobré věci pro dobré lidi. Předávání cen hrdinům zlínského kraje se tak odehraje v podvečer 10. května v podobě venkovního folklorního koncertu v samém srdci města Zlína na nádvoří Zlínského zámku.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web