Hlavní stránka Lifestyle Začátek října bude ve Zlíně patřit kávě

Začátek října bude ve Zlíně patřit kávě

0

Ilustrační foto

Oslavy Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října, jsou již v kavárenském Brně tradicí, na níž díky festivalu Týden kávy narazíte vždy od 1. do 7. října všude tam, kde voní káva.  Kávová osvěta Týdne kávy se však rozšiřuje daleko za hranice jihomoravské metropole. Letos proto Zlín prožije 3. října vlastní Den kávy.

Kávou provoněná oslava v Zámku Zlín slibuje pestrý program, který běžné milovníky tohoto moku provede především rozmanitými chutěmi a vůněmi kávy. Zámek na jeden den obsadí stánky lokálních pražíren, nabízející nejrůzněkší typy kávy.

Rozšiřovat kávové obzory lze však nejen degustací kávy. S sebou si totiž z Mini Trhů kávy mohou návštěvníci odnést také kávová zrna, mlýnky, moka konvičky, dripy a další pomůcky na přípravu kávy včetně cenných rad o jejich výhodách a používání. Pro ty, kteří se chtějí o světě kávy dozvědět ještě více, nebude chybět ani slovo odborníka. Na výběr bude z řady přednášek profesionálů a předních (nejen) českých osobností v oboru.

Návštěvníci akce budou mít příležitost vyslechnout si povídání o kávovém světě v zemi s největší produkcí kávy na světě z úst předního brazilského baristy a kávového odborníka Marcela Wesley Babinski. Ten přiletí až z brazilské metropole São Paulo. Přípravu kávy v džezvě představí Anna Mrázová, která v roce 2014 vyhrála druhé místo ve světovém šampionátu v tomto netradičním způsobu přípravy kávy. A promluví i další řečníci z oboru.

Do akce se zapojí kavárny nejen ve Zlíně, ale také v Napajedlích, Uherském Hradišti, Huštěnovicích, Uherském Brodě a Kroměříži. Kompletní program Dne kávy Zlín hledejte na webu www.tydenkavy.cz/2015/zlin.

Zlinskey klub