Hlavní stránka Lifestyle Začíná dvanáctý ročník Ceny Salvator. Lidé mohou nominovat hrdiny

Začíná dvanáctý ročník Ceny Salvator. Lidé mohou nominovat hrdiny

0

autor: Jan Švec

Začátkem nového roku zahajuje Cena Salvator – Cena hejtmana Zlínského kraje svůj 12. ročník. 7. ledna začalo nominační období, ve kterém mohou občané nominovat příběhy „svých“ hrdinů pomocí webových stránek projektu. Heslo letošního ročníku zní „Odhal svého superhrdinu“. Organizátoři věří, že se občané zamyslí a odhalí ze své rodiny či okolí toho pravého superhrdinu. Nominovat je možné občany Zlínského kraje a děti, které mají svoji speciální kategorii. Podmínkou nominace v kategorie Dítě je věk hrdiny do osmnácti let.

„Loňský ročník nabídl opravdu pestrou škálu hrdinských činů. Doufám, že letošní ročník se bude konat ve stejném duchu a nominací nám dorazí ještě více než loni. Je potřeba, aby nám lidé o těchto „obyčejných“ hrdinech dali vědět,“ řekla jedna z hlavních manažerek projektu Tereza Mynaříková.

Nominaci si zaslouží každý, kdo v uplynulém roce 2014 pomáhal a zachraňoval. Pokud byli občané svědky nějakého mimořádného činu zasluhujícího ocenění, stačí jeho aktéry nominovat prostřednictvím nominačního formuláře. To je možné udělat do 8. února, kdy končí nominační období.

Vítěze všech kategorií se veřejnost dozví na slavnostním galavečeru v pátek 10. dubna v aule Univerzity Tomáše Bati na Mostní ulici. Letošní ročník zakončí tradiční Den Salvatora určený především dětem, který se odehraje na otrokovickém Štěrkovišti 30. dubna.