Hlavní stránka Lifestyle Která obec ze Zlínského kraje má nejlepší webovky?

Která obec ze Zlínského kraje má nejlepší webovky?

0

Do jubilejního dvacátého ročníku soutěže Zlatý erb, ve které se hodnotí nejlepší webové stránky měst a obcí, jejich elektronické služby či webové turistické prezentace, se mohou již teď hlásit města a obce ze Zlínského kraje. Krajské kolo soutěže vyhlašuje Zlínský kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč. Cílem soutěže je podpořit modernizaci místních samospráv prostřednictvím rozvoje informačních služeb.

Své přihlášky do soutěže mohou města a obce podávat do pátku 19. ledna prostřednictvím formuláře, který je k dispozici na webových stránkách www.zlatyerb.cz. V pondělí 22. ledna bude zahájeno hlasování krajských porot, které potrvá do 16. února. V průběhu února a března pak proběhnou slavnostní vyhlášení výsledků krajských kol a soutěž vyvrcholí vyhlášením výsledků celostátního kola v Hradci Králové v pondělí 9. dubna.

Soutěž je tedy organizována dvoustupňově, v krajských kolech a v následujícím kole celostátním. V krajských kolech se soutěží ve třech kategoriích: Nejlepší webové stránky města (včetně magistrátů, městských částí a obvodů), Nejlepší webové stránky obce (včetně městysů) a Smart city a nejlepší elektronická služba.

V kategoriích Nejlepší webové stránky města a Nejlepší webové stránky obce hodnotí krajská odborná porota například zveřejňování povinných základních i rozšiřujících informací, stejně jako doporučených a doplňkových informací, dále úřední desku, ovládání a přehlednost webu, jeho výtvarné zpracování, podporu zobrazení na mobilních zařízeních či bezbariérový přístup. V rámci kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba jsou hodnoceny užitečnost služby a inovativnost řešení.

Soutěžící města a obce mohou v letošním ročníku nově využít oficiální metodiku Ministerstva vnitra ČR pro územní samosprávy s názvem „Metodické doporučení k činnosti územních samosprávných celků – Povinné a dobrovolné zveřejňování informací podle zákona o svobodném přístupu k informacím“, která jim může výrazně pomoci k bezchybnému zvládnutí jednoho z důležitých kritérií soutěže.

V roce 2017 se do soutěže aktivně zapojily obce, města a regiony z celé republiky, poroty vybíraly z celkem 504 webových stránek a projektů včetně elektronických služeb. Ve srovnání s předchozími ročníky účast výrazně narostla.


Tento text mohl být publikován díky podpoře našich partnerů, mezi které patří i: 

Chcete nás také podpořit a získat prostor u nás na webu? Napište na: redakce@zlinskynocnik.cz/web