Hlavní stránka Zprávy Zlín 2. prosince podpoří dobročinnou akci Vánoční hvězda

Zlín 2. prosince podpoří dobročinnou akci Vánoční hvězda

0

autor: Jan Švec

I v letošním roce zlínská radnice podpoří charitativní projekt Vánoční hvězda. Jde o prodej vánočních růží, jehož výtěžek přispěje na léčbu onkologicky a hematologicky nemocných dětí. Zaměstnanci magistrátu pomohou jak odběrem růží, tak především s organizací celé akce.

„Připojili jsme se k dobré věci, která pomáhá nemocným dětem. Ani jeden rok jsme s naší účastí neváhali a děkujeme organizátorům v čele se Zdeňkou Wasserbauerovou, že se k této akci můžeme připojit. A budeme rádi, když tuto dobrou věc podpoří i veřejnost,“ vzkázal primátor Zlína, povoláním lékař Miroslav Adámek.

Akce Vánoční hvězda se uskuteční ve Zlíně už po osmnácté. Na radnici se budou vánoční růže prodávat ve středu 2. prosince od 9 hodin v přízemní místnosti 131. Ke koupi budou ve stejný den i v budově krajského úřadu.

V loňském roce finanční prostředky získané při prodeji vánočních růží putovaly na nákup příslušenství k centrálním monitorům sloužícím ke sledování životních funkcí dětí na jednotce intenzivní péče a dále na rekondiční pobyty pro vyléčené děti. Část peněz podpořila kampaň na získávání dárců do registru pro transplantaci kostní dřeně.