Hlavní stránka Lifestyle Zlín byl v sobotu městem módy

Zlín byl v sobotu městem módy

0

Foto: L. Schubertová

V sobotu se v prostorech zlínského industriálního areálu Svit uskutečnil neziskový projekt Fashion Event Dotek, za kterým stáli studenti Fakulty multimediálních komunikací UTB a který podporuje organizaci Mamma HELP, z.s. Celodenní přehlídkou domácí a zahraniční módní scény provázela Olo Křížová, kreativní ředitelka a předsedkyně CZECH FASHION COUNCIL. Zakončení šestého ročníku se uskutečnilo v Bloku 12 pod taktovkou pražských DJs Gin&Platonic a 𝖉𝖟𝖚𝖗𝖎𝖑𝖑𝖆𝖍, kde to účastníci rozjeli ve velkém.

Dopolední program v Bloku 12 odstartovaly dvě návrhářky ze zahraničí, které s sebou dovezly i své aktuální kolekce. Ve svých krátkých přednáškách tak německá designérka Sanna Schubert a maďarská návrhářka obuvi Gabriella Veszprémi přiblížily posluchačům nejen své kariérní cesty, ale především inspirace pro vznik svých kolekcí prezentovaných později na Fashion Show, čímž návštěvníkům poskytly unikátní dvojí pohled na svá díla. V pravé poledne začala inspirativní přednáška Martiny Feitové z Recycle Vintage Store, ve které se přítomní dozvěděli o tomto zajímavém projektu a o přístupů Čechů k vintage módě. Neméně inspirativní bylo i následující vystoupení, ve kterém Filip Vaculík, marketingový ředitel SALONč4 v Brně, poodhalil roušku brandingu zakázkového krejčovství a předal posluchačům své cenné zkušenosti.

>>> FOTOGALERIE NA FACEBOOKU <<<

Po tomto vystoupení následovala malá úprava prostor. Zhasnutá světla a zesílený zvuk totiž byly startovní čárou pro intenzivní audiovizuální zážitek, který si připravil Peter Susan Šagát. Ve své nadupané přednášce TRENDSETTING FUCKEDUP*** za hudebního doprovodu DJ předvedl působivou módní smršť a potvrdil tak motto letošního ročníku – Zlin is the new Berlin.

O vizáž modelek a modelů na večerní Fashion Show se s kosmetikou od Notino postarali make-up artisté Mischel Warenits, Phil La Noiraude a Marie Nováková. První z pěti přehlídek patřila kolekci GIRLS ARE HUNTERS návrhářky Sanny Schubert, která byla inspirována rozporem ženskosti a maskulinity. Dominika Kozáková prostory pátého patra OD 13, kde se přehlídka konala, rozjasnila pestrobarevnou FREAK SHOW inspirovanou cirkusem, se kterou kontrastovala éterická prezentace experimentálně tvořených bot LAYERS od Gabrielly Veszprémi. Zajímavý styling nabídla přehlídka Sabiny Chrastilové a Adriany Šatkové, jejichž kolekce TAGGED a IKONA 52 byly prezentovány společně. Akce tradičně vyvrcholila aukcí speciální dražitelné kolekce z látek od J. K. Trade vytvořenou na Ateliéru Design oděvu a Ateliéru Design obuvi UTB ve Zlíně, jejíž výtěžek 20 000 korun byl i letos darován neziskové organizaci Mamma HELP poskytující pomoc ženám s rakovinou prsu.


Tento text mohl být publikován díky podpoře našich partnerů, mezi které patří i: 

Chcete nás také podpořit a získat prostor u nás na webu? Napište na: redakce@zlinskynocnik.cz