Hlavní stránka Lifestyle Zlín čeká festival o životě bez závislosti

Zlín čeká festival o životě bez závislosti

0

Foto: Anna Poubová

Zlínský zámek se už tuto středu stane dějištěm jednodenního festivalu Skrz Prsty, který pořádají studenti Univerzity Tomáše Bati. Mottem festivalu je „Život bez závislosti“. O půl druhé začne první blok odpoledních přednášek pro veřejnost, které se nesou v duchu dvou témat – lidé vyléčení z drogové závislosti a nekonzumní způsob života. Představí se řada odborníků na jednotlivá témata, kteří svými přednáškami budou vybízet účastníky k diskuzi.

Prvními z prezentujících jsou Jiří Mareček a Pavel Ilčík z resocializačního střediska Grunt, které pomáhá dlouhodobě drogově závislým. Poté se témata budou věnovat jinému typu nezávislosti. Alena Suchánková přiblíží termín permakultura neboli regenerace přírodních zdrojů. Nejen studenty rozhodně může zajímat Milan Trachta s Lukášem Vincourem, kteří se rozhodli vzdát se veškerých drog, alkoholu i cigaret, i když na první pohled by asi nikdo nehádal, že holdují fenoménu Straight Edge, tedy právě čistému životnímu stylu.

„V průběhu celého odpoledne bude také možnost si pochutnat na všemožných místních farmářských dobrůtkách a tak nejen potěšit své chuťové buňky, ale i podpořit lokální trh,“ dodala jedna z organizátorek, Lucie Podsedníková.

Další příklady života bez závislosti bude demonstrovat bývalý squatter Arnošt Novák a také Stanislav Polách s konceptem Cohousing čili blízkého sousedského bydlení. Na závěr celého dne je připravena projekce nově vzniklého dokumentu studenta UTB Václava Huleše, který mapuje život rodin nezávislých na společnosti a chybět nebude ani afterparty ve zlínském Musiclandu.

Tento text byl publikován díky podpoře:

prokapely.eu

Pokud chcete také uspořádat soutěž na našem webu, napište nám na email: redakce@zlinskynocnik.cz/web